22 lutego 2019 Udostępnij

Lecznicze właściwości nasion konopi

Prawdopodobnie każdy z nas słysząc o nasionach konopi widzi nielegalną hodowlę marihuany. Posiadanie w Polsce tej rośliny jest nielegalne. Obecnie jednak coraz częściej można znaleźć nasiona konopi głównie w sklepach ze zdrową żywnością. Czy to oznacza, że za kilka lat na każdym kroku będzie można spotkać wielkie plantacje marihuany? Warto tutaj zaznaczyć, że te małe ziarenka to zupełnie coś innego niż te, z których możemy wyhodować "trawkę". Czym zatem są nasiona konopi i do czego można je wykorzystać?

Czym są nasiona konopi?

Nasiona, które możemy kupić w sklepie, są nasionami konopi siewnej, a nie indyjskiej. Oznacza to, że zawierają one bardzo małą dawkę THC, czyli substancji chemicznej, która odpowiada za narkotyczne właściwości marihuany. Najczęściej ziarenka konopi są stosowane w przemyśle spożywczym oraz kosmetycznym.

nasiona konopi

Właściwości nasion konopi

Nasiona konopi to małe, brązowe ziarenka. Popularność zdobywają dzięki dużej zawartości kwasów omega-3 i omega-6. Kluczowa jest tutaj proporcja obu tych elementów, a mianowicie 1:3. Jest to idealna proporcja dla ludzkiego organizmu. Kwasy omega-3 odpowiadają za zmniejszenie stanów zapalnych, poprawiają odporność oraz minimalizują ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Drugi element ma zbawienny wpływ na funkcjonowanie mózgu, poprawia pamięć oraz koncentrację. Często słyszymy także o korzystnym wpływie konopi  na dolegliwości migrenowe. Więcej na ten temat dowiesz się na migrenaporadnik.pl >>

Dodatkowo nasiona konopi powinny znajdować się w diecie wegan i wegetarian, ponieważ są źródłem pełnowartościowego białka. Oprócz tego jest to najlepszy sposób na dostarczenie naszemu organizmowi pełnej dawki aminokwasów, a przy tym nie mają cholesterolu, jak np. produkty pochodzenia zwierzęcego. Jeżeli walczymy ze zbędnymi kilogramami, to możemy z powodzeniem włączyć te małe ziarenka do naszego jadłospisu. Są one bogate w błonnik, który znacznie przyspiesza metabolizm, obniża poziom cholesterolu oraz trójglicerydów. Warto zatem pamiętać o regularnym przyjmowaniu nasion konopi, ponieważ już 3 łyżeczki tego specyfiku dostarczą nam 50% dziennego zapotrzebowania na magnez, 25% - na cynk oraz 15%-na żelazo. Nasiona konopi siewnej to także dobry pomysł na  piękną i odżywioną cerę. Dowiedz się więcej o odmianach konopi.

Sposoby na spożywanie nasion konopi

Nasiona konopi mają orzechowy posmak. Można je dodawać do jogurtów, koktajli lub na śniadanie do owsianki, musli czy sałatki. Jeżeli jesteśmy przyzwyczajeni do samodzielnego wyrobu chleba, to dobrym pomysłem będzie dodanie nasion do ciasta. Także hummus i różnego rodzaju pasty mogą pomóc nam w przemyceniu tego specyfiku do naszego organizmu. Oprócz tego można także skorzystać z oleju konopnego. Jest on szczególnie doceniany w kosmetyce, ponieważ wspomaga walkę z wypryskami. Wiele kobiet stosuje go do olejowania włosów, które w rezultacie są odżywione i pełne blasku. 

Stosowanie nasion konopi to świetny pomysł na odzyskanie energii oraz sił witalnych. Obecnie coraz więcej sklepów decyduje się na ten zakup, dlatego nabycie nasion konopi nie powinno być wcale takie problematyczne jak myślimy. Więcej na ganjafarmer.com.pl

​​

 

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)