5 lipca 2018 Udostępnij

Dieta pudełkowa plus zajęcia fitness – odchudzanie na poziomie!

            Odchudzanie zaczyna się w głowie, i trudno nie zgodzić się z takim stwierdzeniem. W końcu bez nastawienia psychicznego, motywacji i chęci działania, nie jesteśmy w stanie efektywnie zrzucać nadprogramowych kilogramów. Na początek warto założyć konkretny plan, którego będziemy się trzymać przez cały okres walki o zgrabną sylwetkę. Plan idealny? Przyjrzyjmy się propozycji połączenia diety pudełkowej z zajęciami fitness.

 

Na początku była dieta...

 

            Odchudzanie to nie tylko kwestia zmiany swojego jadłospisu na czas wybranej kuracji. Musimy liczyć się z modyfikacją dotychczasowych nawyków żywieniowych na stałe. Jeśli tego nie zrobimy, to tuż po osiągnięciu upragnionego celu i zakończonej diecie, powrócimy do dawnego sposobu żywienia, a to zaowocuje nie tylko odzyskaniem utraconych kilogramów, ale efektem jo-jo, czyli kolejnymi kilogramami.

 

            Musimy pamiętać o podstawowych zasadach. Przede wszystkim spożywaniu posiłków w regularnych odstępach czasu, co 3-4 godziny, w liczbie 4-5 dziennie. Stawiamy na jedzenie częstsze, ale w mniejszych porcjach. Baczną uwagę zwracamy na to, co zaczyna gościć na naszych talerzach. Trzeba zadbać o spożycie produktów ze wszystkich grup, które znajdują się w piramidzie żywieniowej, jednak w odpowiednich proporcjach. Zadanie trudne do wykonania? Najczęściej tak, bo brakuje nam wiedzy, czasu i doświadczenia, a niepowodzenia skutkują spadkiem motywacji. Zamiast szukać alternatywnych rozwiązań, które zwykle kończą się niepowodzeniem, możemy postawić chociażby na katering dietetyczny z EatZone.pl. Gotowe posiłki dostarczane wprost pod wskazany adres – jak mają pomóc w odchudzaniu?

 

            Mówimy o posiłkach, które są układane pod okiem profesjonalnych dietetyków. Możemy zatem liczyć na odpowiednią ich kaloryczność, składniki odżywcze i wartościowość. Wystarczy wybrać propozycję diety dla osób odchudzających się. Eliminujemy problem gotowania, szukania odpowiednich przepisów i trud komponowania jadłospisu, który pomoże zwalczyć nadwagę.

 

Zajęcia fitness, czyli jeszcze lepsze efekty

 

            Możemy odchudzić się tylko i wyłącznie zmieniając swoje nawyki żywieniowe. Dieta to bowiem podstawa. Dla jeszcze lepszych efektów warto włączyć aktywność fizyczną. Pamiętajmy jednak o tym, że samymi ćwiczeniami nic nie zdziałamy, bo głodni po treningu, kompletnie nie zwracając uwagi na swój jadłospis, paradoksalnie zaczniemy przyjmować jeszcze więcej kalorii.

 

            Z aktywności fizycznej warto zastanowić się nad zajęciami fitness. Dlaczego akurat taka propozycja? Bo to duża różnorodność, w której odnajdzie się każdy, niezależnie od płci czy wieku, umiejętności i aktualnej kondycji. Na siłowni możemy popracować nad „rzeźbą”, tam dźwigamy i walczymy o siłę, ale to nie dla każdego. Zajęcia fitness to aerobik, połączenie ćwiczeń z elementami tańca, ćwiczenia cardio, na poszczególne partie ciała, rozciągające czy ogólnorozwojowe.

 

            Łączmy dietę pudełkową dla oszczędności czasu i gwarancji zdrowych posiłków sprzyjających odchudzaniu, z zajęciami fitness, a efekty przyjdą szybciej niż moglibyśmy się spodziewać!

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)