26 stycznia 2021 Udostępnij

Dopasowywanie okularów: Szlifiernia optyczna

Niekiedy, okulary nie zawsze pasują idealnie zaraz po rozpakowaniu. Na szczęście można je łatwo i szybko dostosować do własnych preferencji. Dobre dopasowanie okularów jest niezbędne, abyś mógł cieszyć się wyraźnym widzeniem i czuć się świetnie w nowych okularach. Przygotowaliśmy prosty przewodnik wyjaśniający, jak dopasować okulary, abyś mógł je nosić przez cały dzień.

Jakiego rodzaju regulacji okularów potrzebuję?

Dopasowanie okularów najlepiej powierzyć profesjonalnemu optykowi wyposażonemu w szlifiernie optyczną, który zna technikę i „czuje” wyginanie się części oprawek. Jeśli w pobliżu nie ma sklepu optycznego, możesz spróbować spersonalizować swoje okulary w domu. Po założeniu nowych oprawek spójrz na siebie w lustrze i opuść podbródek. Patrząc na górną część soczewki, spójrz w lustro, aby zobaczyć, czy twoje źrenice są na tej samej wysokości w soczewce. Jeśli nie, możesz dopasować okulary, regulując zauszniki. Jeśli jedna strona jest wyższa od drugiej:

• Podgrzej łuk, zanurzając go w ciepłej wodzie na 20-30 sekund.

• Pochyl go powoli. Zegnij tylko łuk 1-2 mm na czas.

Regulacja wysokości ramy

Oprawki nowych okularów można nieznacznie regulować na wysokość, aby lepiej dopasować źrenicę do optycznego środka soczewki. Jeśli twoje okulary nie pasują na wysokość, możesz je naprawić, dopasowując noski, oprawkę lub mostek. Wsuń lub wyjmij noski, aby dopasować okulary. Następnie umieść oprawki na żądanej wysokości na nosie. Mostek metalowej obręczy powinien znajdować się 2-3 mm nad nosem. Aby przybliżyć oprawki do oczu, przesuń uchwyty nosków bliżej oprawek. Aby odsunąć soczewki od oczu, odsuń noski dalej od oprawki.

 Jak wyregulować wysokość plastikowych okularów

Jeśli uważasz, że okulary są zbyt luźne w okolicy nosa, możesz lekko docisnąć mostek, chwytając oprawkę od góry lub od dołu tak, aby przód soczewek był skierowany od ciebie:

• Umieść soczewki na dłoniach.

• Umieść kciuki w punktach, w których soczewki dotykają mostka oprawki.

• Zegnij ramę do siebie.

Lekkim i stałym naciskiem dociskaj oprawki bliżej twarzy. Możesz lekko podgrzać most, ale tylko cienkim, ciepłym strumieniem wody z kranu. Gorąca woda może uszkodzić powłokę soczewki, dlatego należy używać tylko ciepłej wody i, jeśli to możliwe, chronić soczewki przed wodą. Nie używaj suszarki do włosów do podgrzewania oprawek - może to uszkodzić zarówno oprawkę, jak i soczewki. Plastikowe mosty nie mogą być dociągane więcej niż 1-2 mm, a nawet to może wymagać kilku korekt w ciągu kilku dni.

Jak wyregulować wysokość okularów z metalowym mostkiem

Oprawki z metalowymi mostkami i regulowanymi noskami zapewniają dużą elastyczność, ponieważ umożliwiają przesuwanie metalowych nosków. Załóż okulary i spójrz w lustro. Spójrz na środek mostu i bezpośrednio pod mostem na krawędzi. Odległość między okularami a nosem powinna wynosić około 2 mm. Mostek powinien znajdować się na nosie i dotykać go lekko tylko wtedy, gdy się marszczysz. Metalowe oprawki można podnieść, delikatnie przesuwając nakładki na nos kciukiem i palcem wskazującym. Delikatnie dociśnij nosek, przesuwając go jednorazowo tylko o 1 milimetr. Noś okulary między regulacjami, aby ocenić dopasowanie. Jeśli metalowa oprawka osadzona jest zbyt wysoko na nosie, opuść ją, lekko rozsuwając noski i naciskając je kciukiem.

Jeśli okulary są zbyt daleko od oczu

W idealnym przypadku oprawki i soczewki powinny znajdować się jak najbliżej oczu. Dotyczy to zwłaszcza osób, które cały czas noszą okulary. W idealnym przypadku oprawki powinny znajdować się jak najbliżej oczu, bez dotykania rzęs. Jeśli masz plastikową oprawkę, powinna ona natychmiast usiąść na grzbiecie nosa w naturalnej pozycji. Trzymaj oprawki na nosie tam, gdzie chcesz, aby znalazły się na twoim nosie i zobacz, czy możesz je przybliżyć do oczu.

Szukasz dobrej hurtowi optycznej oferująca również szlif okularów? Sprawdź oferte na avm4you.pl

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)