24 maja 2022 Udostępnij

Jak pielęgnować skórę dziecka?

​Dzieci bez wątpienia są skarbem rodziców i nie ma nic dziwnego w tym, że chcemy chronić je i dbać w każdy możliwy sposób. Każdy rodzic małego dziecka wie, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja wrażliwej skóry dziecka. To właśnie ona pozwala uniknąć otarć, odparzeń i innych nieprzyjemnych dla malucha podrażnień. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie uchronić dziecko przed każdym zaczerwienieniem, czy innym naruszeniem zewnętrznej warstwy skóry. W jaki sposób możesz zadbać o skórę swojego dziecka? O tym przeczytasz w tym artykule.

Codzienna pielęgnacja skóry dziecka

Co pojawia się w Twojej głowie gdy myślisz o codziennej pielęgnacji skóry dziecka? Tysiące kosmetyków, a każdy z nich do czegoś innego? Choć to najbardziej oczywista odpowiedź, to należy pamiętać, że podstawą jest zadbanie o higienę. Codzienna kąpiel dziecka z odpowiednim, łagodnym środkiem do kąpieli to najważniejszy element dbania o skórę maluszka. To ona pozwala na uniknięcie najbardziej niebezpiecznych przypadłości. Dopiero kolejnym krokiem jest zadbanie o skórę, stosując różnego rodzaju kremy dla dzieci. Warto jednak pamiętać, że ogromna ilość produktów do pielęgnacji dziecięcej skóry może przytłoczyć. Dlatego więc warto dobierać je bezpośrednio do problemów, po konsultacji ze specjalistą: lekarzem lub farmaceutą. Te osoby najlepiej pomogą Ci wybrać produkt, dopasowany do potrzeb i pielęgnacji dzieci.

Kremy dla dzieci – jakie rodzaje kremów warto znać?

Jak zapewne się domyślasz, samych rodzajów kremów dla dzieci jest kilka i z pewnością warto, jest je mieć w swojej kosmetyczce. Stosując jednak zgodnie z zaleceniami i dopasowując do indywidualnych potrzeb. Jakie więc typy kremów wyróżniamy?

Krem pielęgnacyjny

To najczęściej wybierany krem na początek. Chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i wspiera naturalną barierę ochronną, dzięki czemu skóra dziecka ma zapewnione wszystko to, co jest jen początkowo potrzebne.

Krem ochronny

Kremy ochronne jak sama nazwa wskazuje, chronią przed różnego rodzaju podrażnieniami. Są to między innymi krem z filtrem przeciwsłonecznym. 

Krem nawilżający

Nawilżanie skóry małego dziecka łagodzi podrażnienia. Ważne jednak aby składnik nawilżający był połączony, ze składnikami, które zapobiegną uciekaniu wody z warstwy naskórka. Kremy nawilżające, są wyjątkowo przydatne w codziennej pielęgnacji. Pozwalają zapobiegać odparzeniom i otarciom, dzięki czemu możesz uniknąć nieprzyjemnego dyskomfortu u swojego dziecka.

Krem na atopowe zapalenie skóry

Gdy dziecko cierpi na AZS, to pielęgnacja skóry staje się największym priorytetem. Wszystko po to, aby pozbyć się niechcianego swędzenia i dyskomfortu wywoływanego przez atopowe zapalenie skóry. Szczególnie w tym przypadku warto sięgnąć po przebadane dermatologicznie i w pełni bezpieczne, specjalistyczne produkty.

Kosmetyki naturalne dla Twojego dziecka

Pielęgnując skórę dziecka, zwróć uwagę na skład kosmetyków, które stosujesz. Nie tylko powinien być on jak najkrótszy, ale również oparty na naturalnych składnikach. W końcu nie od dziś wiadomo, że produkty dla najmłodszych są Tworzone na podstawie receptur, które kiedyś wykorzystywały babcie. Dziś te produkty są ulepszone i o skuteczniejszym działaniu. Warto jednak pamiętać, że gdy zabraknie konkretnego kremu, to naturalne produkty z powodzeniem mogą go zastąpić. Dzięki temu skóra Twojego malucha zawsze będzie w najlepszym stanie.

Już dziś zadbaj o odpowiednią pielęgnację skóry Twojego dziecka i zaopatrz się w polecane przez specjalistów produkty do jej pielęgnacji.

Artykuł partnera

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)