25 czerwca 2020 Udostępnij

Kulki gejszy - przydatny gadżet w czasie ćwiczenia mięśni Kegla

Ten gadżet erotyczny ma rozmaite zastosowanie. Na skutek tego, że kulki gejszy trenują mięśnie Kegla, ułatwiają poród, a także przyspieszają powrót do pełnej formy. Jak ćwiczyć z tymi elementami? Oto garść najważniejszych informacji!

Kulki gejszy - czym są?

Kulki gejszy (zwane też kulkami waginalnymi czy miłości) to gadżet erotyczny. Są używane do ćwiczenia mięśni Kegla. Jak wygląda ich budowa? Mamy tutaj połączone ze sobą solidnym sznureczkiem kulki. Ich średnica wynosi zazwyczaj 3,5-4 cm. Co ciekawe, kulki były stosowane od IV wieku przez ówczesne gejsze. Dzięki tym elementom mięśnie dna miednicy są utrzymywane w doskonałej formie. Jest to bardzo ważne, ponieważ z czasem mięśnie Kegla słabną. Poza tym kulki gejszy są pomocne przy nietrzymaniu moczu. Stosuje się je zaś głównie z dwóch powodów: w celu poprawy jakości życia seksualnego oraz po to, by zadbać o własne zdrowie intymne.

Bardzo ważne jest, by w czasie stosowania kulek gejszy zadbać o higienę. Te gadżety erotyczne powinny być myte przed każdym użyciem (tak samo po ich zastosowaniu). Jak to zrobić? Najlepiej myć je w ciepłej wodzie z delikatnym detergentem albo zastosować żel do higieny intymnej.

Kulki gejszy - jakie mamy rodzaje?

Zasadniczo występują cztery rodzaje kulek gejszy:

  • kulki gejszy grawitacyjne (progresywne) występują w formie dwóch (albo więcej) ciężarków o różnej wadze. Są one polecane jako gadżet stymulujący grę wstępną. Kobiety, które mają w planach urodzenie dziecka, powinny ich unikać. Wszak kulki gejszy mogą spowodować przetrenowanie mięśni Kegla
  • kulki gejszy biofeedback znakomicie nadają się do ćwiczeń mięśni Kegla. Są zdecydowanie lżejsze (w porównaniu do grawitacyjnych) i mają bardziej zaawansowaną konstrukcję. W środku większych kulek znajdują się mniejsze, które przy potrząsaniu grzechoczą. Wspominamy o tym, gdyż grzechotanie wprawia mięśnie Kegla w drgania. To zaś wywołuje mimowolny skurcz mięśni dna miednicy
  • kulki gejszy silikonowe też nie narzekają na popularność. Ten materiał jest bowiem bardzo łatwy do utrzymania w czystości Gadżety wykonane z silikonu są miękkie w dotyku, szybko się ogrzewają, a także długo utrzymują ciepło. Warto pamiętać, by - w trakcie stosowania - używać lubrykanty (wyprodukowane na bazie wody). Akcesoria posiadające w składzie silikon mogą bowiem doprowadzić do zniszczenia powłoki kulek
  • kulki gejszy wibrujące są zaś najbardziej nowoczesne. Stosuje się je zazwyczaj do uzyskania większych doznań w trakcie gry wstępnej. Do takich kulek gejszy jest dołączony pilot (można nim sterować poziomy wibracji). Mechanizm tych elementów jest prosty. W kulce umieszczone są mniejsze kulki albo jedna cięższa kulka. W czasie chodzenia lub biegania z taką kulką, mniejsze elementy zostają wprawiane w ruch. Na skutek tego powstają drgania, które dodatkowo stymulują mięśnie pochwy

Kulki gejszy a mięśnie dna miednicy

Osoby stosujące te akcesoria zazwyczaj przyznają, że to świetny gadżet do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Stanowią one zaś zespół 14 mięśni, które są przeplatane nerwami. Warto dodać, iż otoczone są tkanką łączną oraz zamykają otwór miednicy kostnej (od dołu). Mięśnie dna miednicy otaczają cewkę moczową, pochwę oraz odbyt i równocześnie stanowią podparcie (biorąc pod uwagę cały narząd rodny i trzewię). Te mięśnie stabilizują też kręgosłup.

Mięśnie dna miednicy są określane także jako mięśnie Kegla. Nazwa ta pochodzi zaś od nazwiska amerykańskiego doktora - Arnolda Kegla. Co ciekawe, to właśnie on rozpowszechnił (wśród kobiet mających problemy z niewydolnością pęcherza moczowego) ćwiczenia, które kiedyś były wykonywane przez gejsze, aby poprawić jakość życia seksualnego.

Mięśnie Kegla oddziałują na prawidłowe funkcjonowanie prawie całego organizmu. Zapewniają odpowiednie ciśnienie śródbrzuszne, a także podtrzymują i stabilizują kompleks biodrowo-lędźwiowo-miedniczy.

Więcej na temat mięśni dna miednicy przeczytasz tutaj: Mięśnie dna miednicy

Mięśnie dna miednicy - jak je sprawdzić?

Ich sprawne funkcjonowanie jest bardzo istotne nie tylko dla kobiet, które w najbliższym czasie spodziewają się dziecka. Są też kluczowe w codziennym funkcjonowaniu.

Pierwszym czynnikiem wskazującym na osłabienie mięśni dna miednicy jest nietrzymanie moczu. Nawet popuszczanie niewielkich ilości moczu - w trakcie śmiechu lub dużego wysiłku fizycznego - może o tym świadczyć. Ponadto mogą pojawić się kłopoty w trakcie seksu. Z drugiej strony, osłabione mięśnie Kegla mogą nie dawać żadnych symptomów przez wiele lat!

Doktorzy rzadko zaś zlecają badania, które sprawdzałaby sprawność tych mięśni. Warto zatem samodzielnie wykonać test, który pozwoli zweryfikować, czy mięśnie dna miednicy działają prawidłowo. Jak? Prosty test można wykonać w trakcie oddawania moczu. Należy spróbować zatrzymać strumień moczu i mocno zacisnąć przy tym krocze. Jeżeli się uda, to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że mięśnie Kegla działają odpowiednio. W przypadku osłabionych mięśni mocz nadal będzie zaś wypływał, co sygnalizuje konieczność umówienia się na wizytę do lekarza. Kto może pomóc? Ginekolog, fizjoterapeuta albo specjalista fizjoterapii uroginekologicznej.

Chcesz dowiedzieć się więcej informacji dotyczących nietrzymania moczu? Przeczytaj: Nietrzymanie moczu a aktywność. Czy jedno wyklucza drugie?

Kulki gejszy – ćwiczenia

Ćwiczenia powinny trwać od kilku minut do nawet kilku godzin (codziennie). Od czego to zależy? Od możliwości i predyspozycji danej kobiety. Takie zadania powinny być przede wszystkim wykonywane systematycznie. Tylko wtedy można bowiem uzyskać dobre efekty.

W jaki sposób ćwiczyć? Trzeba na samym początku odpowiednio zaaplikować kulki gejszy. Umieszcza się je w całości, a nie tylko w części. Kulki gejszy są zakładane podobnie, jak tampony. Przy ich umieszczaniu należy rozluźnić mięśnie pochwy oraz przybrać odpowiednią pozycję. Wprowadzanie akcesoriów do pochwy i ich noszenie musi być komfortowe. W związku z tym - przed aplikacją - dobrze jest zastosować lubrykant, który nawilża ściany pochwy. Jak głęboko wprowadzać zaś kulki do pochwy? To sprawa indywidualna - przede wszystkim trzeba czuć się komfortowo.

Kulki działają jedynie w ruchu. Jeśli kobieta przy okazji będzie poruszała miednicą w przód, tył i na boki, to ćwiczenia przyniosą lepsze rezultaty. Intensywne zajęcia z kulkami gejszy polegają zaś na tym, że nosi się je w trakcie różnych aktywności fizycznych (w tym gronie są np. bieganie, taniec, aerobik). Pamiętaj, aby czas ćwiczeń nie przekraczał trzech godzin na dobę.

Gdzie można kupić kulki gejszy ?

Kulki gejszy są dostępne w sklepach z gadżetami erotycznymi oraz w placówkach internetowych, np: https://eroprezent.pl/kulki-gejszy

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)