18 sierpnia 2016 Udostępnij

Nowoczesne metody leczenia oczu

Nowoczesne metody leczenia oczuLeczenie wad wzroku w naszym kraju stoi obecnie na świetnym poziomie, ponieważ mamy coraz więcej doskonałych ośrodków, które posiadają w swojej dyspozycji niesamowity sprzęt. Jakość oraz skuteczność zabiegu nie będzie już zależała wyłącznie od samego lekarza i użytego lasera.

badanie wzrokuDużo uzależnione jest od tego, jakie indywidualne potrzeby ma konkretny pacjent. Należy bowiem zauważyć, że obecnie w takim właśnie zakresie realizuje się coraz częściej leczenie. Prowadzone są bardzo dokładne badania każdego pacjenta nim zostanie podjęta decyzja co do tego jaka metoda leczenia w takim przypadku będzie zastosowana. Lekarz stara się przeprowadzić rozmowę z pacjentem, w ramach której będzie dowiadywał się najwięcej ile się do wadzie wzroku i weźmie pod uwagę potrzeby konkretnego pacjenta. Takie badanie, które będzie bardzo dokładne sprawi, że lekarz ma pełną świadomość na temat potrzeby pacjenta oraz jego problemów. To oczywiście sprawi, że zdecydowanie łatwiej będzie mu zdecydować jaką konkretną metodę leczenia powinien w danym przypadku stosować.

Lasek, Lasik, Epilasik

Mamy kilka różnych propozycji, dlatego właśnie tak bardzo ważne będzie ustalenie potrzeb i oczekiwań pacjenta co do procesu leczenia. To jak się zdaje sprawa dość istotna, ponieważ w ten sposób pacjent po wykonanym zabiegu także powinien być bardziej zadowolony. Nowoczesne kliniki, które zajmują się leczeniem wad wzroku starają się obecnie nie brać jedynie pod uwagę tego jak wyglądają techniczne parametry gałki ocznej, ale biorą również pod uwagę to jak wygląda wiek pacjenta, płeć, rodzaj wykonywanej pracy czy nawet aktywność fizyczna. W ten sposób bowiem będzie miał pełny obraz i wybór metod leczenia będzie można lepiej realizować. Czasami ważna może być informacja, jak długo pacjent będzie mógł poświęcić czas na leczenie i rehabilitację. Gdy te wszystkie dane są już zebrane doświadczony zespół może przeprowadzić kwalifikację, która pozwoli wybrać najlepszą możliwą metodę leczenia.

Nie można jednak zapominać o tym, że obecnie nie każda wada będzie mogła być korygowana z użyciem lasera. Jeśli chodzi o bardzo duże wady, to najczęściej one nie będą się kwalifikowały do korekcji laserowej. W związku z tym szuka się innych rozwiązań i najczęściej w miejsce tej zniszczonej soczewki wprowadza się nową sztuczną, co okazuje się być doskonałym rozwiązaniem przy wysokiej krótkowzroczności.

Mamy już kilka takich klinik, gdzie tego typu leczenie jest wykonywane i jak się okazuje przez większość pacjentów jest odbierane pozytywnie. Wszczepienie soczewek realizowane jest w sposób profesjonalny, dlatego zabiegu nie trzeba się obawiać a walka ze skomplikowanymi wadami staje się dzięki temu łatwiejsza.

Ortokorekcja

Ortokorekcja wzrokuNie można zapominać również o ortokorekcji, która od jakiegoś czasu także mocno się rozwija. Jest to metoda korekcji małych wad, która nie będzie miała charakteru chirurgicznego. Ortosoczewki muszą być jednak bardzo precyzyjnie przygotowane pod kątem każdego pacjenta biorąc pod uwagę jego rogówkę. Wykonuje się je w zagranicznych pracownikach. Tego typu soczewki zakłada się na noc i rano zdejmuje. Przez cały dzień nasza wada jest skorygowana i dzięki temu otrzymujemy pełną ostrość widzenia. Rozwiązanie wydaje się być niezwykle korzystnym i wygodnym w swojej formie, dlatego nie ma się co dziwić, że obecnie jest cały czas rozwijane i coraz częściej można się z nim spotkać. Zwolenników tej właśnie metody bezinwazyjnej jest obecnie coraz więcej a to sprawia, że istnieją podstawy do tego, by ciągle ją rozwijać. .

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)