25 czerwca 2020 Udostępnij

Dlaczego warto stosować preparaty wybielające zęby?

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego z nas – dodają pewności siebie i czynią nas bardziej atrakcyjnymi w oczach innych. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na wybielanie zębów w domowym zaciszu. Wiele preparatów do wybielania zębów charakteryzuje się wysoką skutecznością, a na ich korzyść przemawiają również inne czynniki, dzięki którym zainteresowanie szeroko dostępnymi środkami wciąż rośnie. Zatem dlaczego warto stosować preparaty do wybielania zębów?

Przyczyny przebarwień na zębach

Nieestetyczne przebarwienia zębów to problem, z którym borykają się miliony Polaków. Żółta barwa jest efektem gromadzenia się pigmentu w szkliwie, ale również w tkankach twardych zęba. Za przyczynę przebarwień najczęściej podaje się spożywanie pokarmów czy napojów niekorzystnie wpływających na kondycję naszych zębów. Do produktów zakazanych zalicza się m.in. kawę, herbatę, czerwone wino czy sztuczne napoje, a palenie tytoniu jeszcze bardziej oddala nas od zachowania białej barwy zębów. Problem przebarwień może mieć również bardziej złożone podłoże w postaci uwarunkowań genetycznych czy chorób tarczycy. Specjaliści dostrzegają także związek między przyjmowaniem antybiotyków z grupy tetracyklin a występowaniem żółtych i brązowych plam na zębach.

Wybielanie domowymi sposobami

Wizytę w gabinecie stomatologicznym nie musi być jedynym skutecznym rozwiązaniem w drodze do hollywodzkiego uśmiechu. W walce z przebarwieniami zębów pomocne mogą okazać się domowe sposoby, które stosowali już nasi przodkowie. Można się zdziwić jak wiele naturalnych produktów, których używamy na co dzień w kuchni wykazuje się właściwościami wybielającymi. Należą do nich m.in. kurkuma, soda oczyszczona czy oleje roślinne. Co ciekawe, w przywróceniu zębom ich śnieżnobiałej barwy może pomóc pasta z truskawek z uwagi na obecność kwasu jabłkowego. Wiele osób wykorzystuje cytrusy jako środek wybielający, a wszystko przez zawarte w nich kwasy owocowe. Ważne, by nie przesadzić ze stosowaniem domowych metod – niektóre mogą powodować osłabienie szkliwa czy przyczyniać się do powstawania próchnicy.

Preparaty do wybielania zębów

Domowa kuracja wybielająca zęby może być jeszcze bardziej efektywna, gdy zastosujemy specjalne preparaty wybielające dostępne od ręki w aptekach czy drogeriach. Wybór jest niemal nieograniczony, dlatego każdy z nas może z łatwością dobrać najbardziej odpowiadającą mu formę wybielania zębów nie tracąc przy tym fortuny.. Zdecydowanie najpopularniejszym i mało inwazyjnym rozwiązaniem są pasty wybielające o różnych poziomach ścieralności. Tego typu pasty nie są przeznaczone do użytku codziennego – przy długotrwałym stosowaniu mogą bowiem uszkadzać szkliwo. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są paski wybielające, które wykazują się przystępną ceną i łatwością aplikacji. Wiele osób sięga również po woski i żele do wybielania zębów, które można stosować nie tylko na przednie zęby, ale także na dalsze trzonowce. Żel warto aplikować za pomocą specjalnych nakładek na zęby, jednak ważne by dobrać ich kształt zgodnie z profilem naszego uzębienia.

Niezależnie do wybranego preparatu wybielającego zęby przed jego pierwszym użyciem należy dokładnie zapoznać się ze sposobem stosowania oraz przeciwwskazaniami. By środek wybielający był maksymalnie skuteczny należy stosować go regularnie i unikać wszelkich czynników zewnętrznych przyczyniających się do powstawania przebarwień.

Artykuł zewnętrzny

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)