22 czerwca 2018 Udostępnij

Najmodniejsze zapachy na lato

Latem rezygnujemy z ciepłych i dość ciężkich zapachach perfum, z radością przerzucając się na energetyczne i odświeżające wonie, oparte na bazie wody, cytrusów, kwiatów czy świeżej zieleni. Tego typu zapachy pozwalają nam poczuć się lekko, dodają energii i wzbudzają naturalny optymizm, jaki niezmiennie wywołują w nas najcieplejsze miesiące w roku. Poznaj najmodniejsze zapachy na lato i dowiedz się, jakich perfum używać w gorącej porze roku.

Zapachy na upalne dni

Podział na zapachy „letnie” i „zimowe” na półkach wielu drogerii i perfumerii wyznaczony został w dość wyraźny sposób. Przede wszystkim, latem wybieramy zapachy znacznie lżejsze, które uwalniają aromaty kojarzone ze wszystkim, co sezonowe i świeże. Właśnie dlatego, tak wielką popularnością cieszą się zapachy zieleni, świeżego lasu, kwiatów czy owoców. Zimą wybieramy zapachy ciepłe i przytulne, latem, stawiamy na chłodne i energetyczne. Nic nie dzieje się przypadkowo i producenci perfum doskonale o tym wiedzą.

Pachnieć jak morska bryza

Niezmiennie od lat, ogromną popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju zapachy inspirowane wodą i nadmorskim wiatrem. Przywodzą one na myśl zapach morskiej bryzy lub przyjemnego letniego deszczu. Oferta producentów i sprzedawców oferujących „wodne” zapachy jest niezwykle bogata i z sezonu na sezon się powiększa. Tego rodzaju perfumy najczęściej wybierają osoby preferujące nieskomplikowane zapachy, przywodzące na myśl proste skojarzenia. Przykładem może być damska woda toaletowa D&G light blue dostępna w ofercie sklepu Kontigo.

Zapach świeżych kwiatów

Świetnym pomysłem na lato są również wszelkiego rodzaju zapachy kwiatowe. Od lat wiodą one prym wśród kobiet, które uwielbiają starannie wyselekcjonowane kompozycje zapachowe uzyskiwane w oparciu o m.in. kwiaty pomarańczy, konwalii, frezji, mimozy czy jabłek. Na uwagę zasługuje bogaty wybór perfum kwiatowych: panie mogą wybierać zarówno wśród zapachów bardzo lekkich i subtelnych, które kuszą ulotnością, lub postawić na nieco cięższe, orientalne kompozycje zapachowe.

Cytrusowy, energetyczny aromat

Latem lubimy pachnieć także owocami. Zdecydowany prym wśród zapachów owocowych wiodą cytrusy, w szczególności pomarańcza, mandarynka, cytryna cy grejpfrut. Zarówno w stacjonarnych drogeriach, jak i sklepach internetowych, np. na: https://kontigo.com.pl/zapachy.html znajdziemy bogatą ofertę cytrusowych zapachów na bazie wspomnianych wcześniej owoców, z dodatkiem takich roślin jak ogórek, brzoskwinia, czarna porzeczka, jabłko czy magnolia. Tego rodzaju perfumy są lekkie i bardzo energetyczne, dlatego tak chętnie wybierane są przez osoby aktywne. Perfumerie oferują bardzo bogaty wybór zapachów cytrusowych zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

 

 Materiał zewnętrzny

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)