6 lipca 2023 Udostępnij

Zalety soczewek kontaktowych z filtrami UV

​Nowoczesne soczewki kontaktowe to odpowiedź na potrzeby współczesnych użytkowników – aktywnych w różnych dziedzinach życia i skrupulatnie planujących czas na przestrzeni każdego tygodnia. Dla takich osób ważna jest wysoka jakość stosowanych na co dzień produktów, ich funkcjonalność i bezkompromisowa wygoda. Nie bez powodu znani w branży optycznej producenci oferują niezawodne soczewki kontaktowe, które doskonale spisują się w rozmaitych okolicznościach, także podczas upalnej pogody.

Soczewki kontaktowe – które wybrać na lato?

Oczy to jeden z najważniejszych zmysłów, dlatego cały czas powinny być w dobrej kondycji. W kwestii korekcji wzroku najlepiej zdać się na markowe produkty, oferowane przez specjalistów w dziedzinie optometrii. W letnim sezonie warto sięgnąć po soczewki kontaktowe z filtrami UV, które zróżnicowane są pod względem właściwości i wielkości opakowań. 

Producenci polecają soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne oraz kwartalne. Tryb wymiany soczewek można dostosować do indywidualnych potrzeb, związanych z codziennymi nawykami i podejmowanymi formami aktywności, a także z subiektywną oceną komfortu. Co ważne – z takiej metody korekcji wzroku mogą skorzystać nie tylko osoby z krótkowzrocznością i dalekowzrocznością, ale też astygmatycy i osoby odczuwające dyskomfort związany z prezbiopią czyli starczowzrocznością. Soczewki kontaktowe z filtrami UV stanowią bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnej korekcji okularowej, szczególnie dla osób chętnie spędzających czas na świeżym powietrzu i sięgających po różne dyscypliny sportu.

Kwartalne i miesięczne soczewki z filtrem UV

Soczewki miesięcznej wymiany to jeden z najchętniej wybieranych wariantów, ponieważ są niezwykle praktyczne i komfortowe w użytkowaniu. Zakup opakowania zawierającego 6 szt. umożliwia korzystanie z soczewek aż przez 3 miesiące – dla wielu osób jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Warto postawić na markowe soczewki wyróżniające się wysoką jakością, które zapewniają niekwestionowaną wygodę aż do trzydziestego dnia stosowania. Doskonałym przykładem mogą być miesięczne soczewki z filtrami UV #bioview Monthly, wykonane z silikonowo-hydrożelowego materiału, Olifilcon A. Są to soczewki 3-generacji, dedykowane dla osób poszukujących nowatorskiej metody korekcji wzroku, która zapewni maksymalną wygodę i doskonałą ostrość widzenia. Zastosowane filtry UV pochłaniają ponad 90% szkodliwego promieniowania, co pozwala w pełni korzystać z uroków słonecznej pogody. Co ważne – takie soczewki zapewniają znakomity poziom nawilżenia i są niewyczuwalne dla oczu, co jest kluczowe dla osób preferujących aktywny styl życia.

Świetnym rozwiązaniem kontaktologicznym na letnie dni są również BioAir 38FW - jedyne na rynku soczewki kwartalne z filtrami UV, które dzięki innowacyjnej budowie i elastycznej formie perfekcyjnie dopasowują się do oczu, nie powodując przy tym żadnych podrażnień.  Soczewki BioAir 38FW posiadają kompleks filtrów UV, co eliminuje ponad 90% niekorzystnego dla oczu promieniowania ultrafioletowego. Dużą zaletą tego rodzaju soczewek jest również wysoka rozdzielczość widzenia, z nasyconymi kolorami i bez żadnych refleksów. 

Soczewki jednodniowe i dwutygodniowe z filtrami UV

Dla wielu osób idealnym wyborem są jednodniowe soczewki, które nie wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. W odróżnieniu od pozostałych soczewek (kwartalnych, miesięcznych, dwutygodniowych) po całym dniu stosowania nie trzeba korzystać z płynu pielęgnacyjnego, ponieważ następnego dnia zakłada się po prostu nową parę. W kategorii jednodniowych soczewek z filtrem UV polecane są #bioview Daily – dostępne w wielu różnych wielkościach opakowań, zawierających 5 szt., 20 szt., 30 szt., 90 szt. oraz 180 szt. Mniejsze opakowania sprawdzają się u osób korzystających okazjonalnie z soczewek kontaktowych, natomiast większe dedykowane są użytkownikom wybierających soczewki kontaktowe jako podstawową metodę korekcji wzroku każdego dnia. Redukcja ponad 90% szkodliwego promieniowania UV to kolejny argument dla entuzjastów różnych form aktywnego wypoczynku, aby zdecydować się właśnie na jednodniowe soczewki z filtrami UV.

Znakomitą ochronę przeciwsłoneczną zapewniają również dwutygodniowe soczewki ACUVUE® OASYS, które za sprawą skutecznego kompleksu UVA/UVB blokują blisko 100% promieniowania ultrafioletowego. Dzięki nowoczesnej technologii Hydraclear doskonale sprawdzają się jako soczewki całodobowe, które mogą być stosowane w trybie ciągłym bez ryzyka podrażnień, ale pod warunkiem że będą noszone przez tydzień, a nie przez dwa. Warto też wspomnieć, że idealnie nawilżone ACUVUE® OASYS z filtrami UV fenomenalnie spisują się w klimatyzowanych pomieszczeniach a także podczas pracy przy komputerze.

Podsumowanie

Jest to tylko kilka przykładów wysokojakościowych soczewek z filtrami UV, oferowanych przez znanych i cenionych producentów. Z szeroką ofertą soczewek kontaktowych zapewniających ochronę przeciwsłoneczną można zapoznać się w https://kodano.pl/soczewki-z-filtrami-uv.html, gdzie prezentowane sa soczewki kontaktowe tego typu. Wśród polecanych marek znajdują się także produkty Dailies, AquaView, FitView, MyDay i wiele innych.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)