8 marca 2022 Udostępnij

Rower górski — jednoślad do zadań specjalnych

Dynamiczny teren, piach, kamieniste podłoże, wystające korzenie… — ambitne trasy wymagają bezkompromisowych dwóch kółek, które będą potrafiły sprostać szczególnym wyzwaniom. Należysz do osób żądnych przygód i porządnego zastrzyku adrenaliny, a w Twoich planach nie brakuje przełamywania własnych słabości na najtrudniejszych szlakach? W takim razie potrzebujesz towarzystwa odpowiedniego jednośladu, któremu żadne warunki nie są straszne, czyli… roweru górskiego! Dlaczego warto o nim pomyśleć i co go wyróżnia?

Rower górski — dwa kółka, które zniosą wszystko

Wymagające przełęcze, wielokilometrowe podjazdy? Tu zdecydowanie nie ma miejsca na stylowy rower miejski. Zamiast niego z pomocą przychodzi solidny góral, wyposażony w odpowiednie amortyzatory, niezawodne hamulce czy grube, zapewniające doskonałą przyczepność opony. Rower górski, inaczej MTB (Mountain Terrain Bike), to szczególny rodzaj jednośladu, który przejedzie wszędzie i zniesie wszystko, nawet najtrudniejsze warunki. Dlatego jeśli zależy Ci na regularnym zastrzyku adrenaliny, na przykład w postaci wyścigów po dzikich, pełnych niespodzianek ścieżkach, te dwa kółka to Twój absolutny „must have”.

Solidna konstrukcja, czyli przepis na Twoje bezpieczeństwo

Co sprawia, że rowery górskie MTB stają się najlepszym wyborem dla tych, którzy chcą pokonywać kilometry na wymagających trasach? Bez wątpienia ich solidna budowa. To, co odróżnia je od innych jednośladów, to przede wszystkim odpowiednio wzmocniona i zwarta rama, będąca odpowiedzią na wstrząsy i uderzenia, stanowiące nieodzowny element górskich przejażdżek. Trwała konstrukcja, która wytrzyma ekstremalną jazdę to jednak nie wszystko. Górale posiadają również większy prześwit pod pedałami, który pozwala uniknąć uderzeń o nieprzewidywalne podłoże. Nie można także nie wspomnieć o grubszych oponach z widocznym bieżnikiem oraz amortyzacji, która sprawia, że jazda po nierównościach jest znacznie bardziej komfortowa i bezpieczna.

Downhill, enduro, trail — góral w trzech odsłonach

Odkrywanie nietypowych, ekstremalnych szlaków umożliwi Ci dobrej jakości rower górski MTB. Wiedz jednak, że… góral góralowi nierówny. W sklepach znajdziesz bowiem różne warianty tego jednośladu, a wśród nich między innymi downhill, enduro oraz trail. Pierwszy idealnie sprawdzi się do szybkiej jazdy po wyjątkowo trudnych trasach, obfitujących w różnego rodzaju przeszkody, w tym wystające korzenie, kamienie czy uskoki. Drugi z wymienionych, enduro, pozwoli na bezpieczne pokonywanie wymagających, stromych zjazdów, a także sprawne podjeżdżanie pod górę. Natomiast ostatni, nazywany także ścieżkowym, sprawi, że poznawanie nieprzetartych jeszcze szlaków będzie źródłem największej przyjemności — ten rower górski to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie szukają aż tak mocnych wrażeń i adrenaliny.

Górskie wojaże czas start!

Jeśli planujesz rowerowe wojaże po wymagających szlakach, koniecznie pomyśl o zakupie roweru górskiego. Zastanów się, na czym dokładnie Ci zależy, wybierz odpowiedni dla siebie model, zaplanuj pierwszą trasę i ciesz się komfortową, bezpieczną oraz pełną wrażeń jazdą!

Artykuł partnera

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)