7 lipca 2022 Udostępnij

Czym charakteryzują się dobre okulary biurowe?

​Okulary biurowe towarzyszą swojemu właścicielowi przez cały dzień pracy wypełniony różnymi zadaniami. W biurze przyjmujemy klientów, przeglądamy dokumentację, robimy notatki, pracujemy przy komputerze. Każda z tych czynności wymaga doskonałego widzenia i dostrzegania różnych detali przedmiotów, mimo że znajdują się one w różnej odległości. Praca przy ekranie monitora wymaga ostrego widzenia na średnim dystansie, pochyleni nad stosem papierowych dokumentów potrzebujemy wsparcia przy widzeniu w bliży. Jak więc dobrać dobre okulary biurowe? Na co zwrócić uwagę, gdy wybieramy soczewki okularowe przeznaczone do pracy w biurze, sklepie, klasie szkolnej czy sali wykładowej?

Okulary biurowe a indywidualne wymagania i potrzeby wzrokowe

Soczewki biurowe powinno przede wszystkim charakteryzować precyzyjne dopasowanie do wszystkich naszych potrzeb wzrokowych. Nie chodzi tu tylko o to, by soczewka okularowa, w którą wyposażymy okulary do pracy w biurze i podobnych miejscach, np. w szkole, prawidłowo korygowała wzroku, ale też uwzględniała nasze preferencje. Współczesna optyka potrafi być bardzo dokładna, a soczewki biurowe nowej generacji produkowane przez renomowane firmy optyczne można dostosowywać do użytkowników w każdym calu. Soczewki do okularów biurowych powinny gwarantować wysoką jakość widzenia, ale też i jego komfort. Warto postawić na produkty trwałe, lekkie, estetyczne, porządnie wykonane z nowoczesnych materiałów. Tego typu nowoczesne spersonalizowane soczewki biurowe tworzy z powodzeniem od lat SEIKO, które znane jest z zastosowania pionierskich rozwiązań i perfekcyjnej jakości wykonania swoich produktów. SEIKO jest zresztą twórcą pierwszych na świecie soczewek stworzonych z myślą o osobach wykonujących prace biurowe wymagające dobrego widzenia na małe i średnie odległości. Są to specjalne, cienkie, lekkie i estetyczne soczewki okularowe do bliży i odległości pośrednich SEIKO INDOOR, które dostępne są w kilku wariantach dopasowanych nie tylko do wymagań wzrokowych użytkownika okularów, ale też charakteru jego pracy i stylu życia. Innymi słowy, decydując się na soczewki SEIKO, możemy zyskać idealnie dopasowane okulary biurowe, które zapewnią nam doskonałą jakość widzenia przy czytaniu, korzystaniu z komputera, ale i obserwacji nieco dalszego otoczenia, a to pozwala dobrze czuć się w pracy w każdym biurze, urzędzie czy szkole i bez trudu ją wykonywać.

Czym charakteryzują się soczewki biurowe do bliży i odległości pośrednich?

Soczewki do bliży i odległości pośrednich SEIKO INDOOR dzięki swojej nowatorskiej konstrukcji zapewniają ostre widzenie w bliskich odległościach, np. przy czytaniu, robieniu notatek, wypełnianiu dokumentów itp., a więc nie tylko przy czynnościach typowych dla pracy biurowej, jednocześnie umożliwiają wyraźne widzenie wszystkiego co dzieje się w dalszej odległości. W zależności od wariantu soczewki SEIKO INDOOR (soczewki biurowe SEIKO PC, soczewki SEIKO INDOOR 100 oraz INDOOR 200) gwarantują maksymalną ostrość obrazu w bliży i w odległościach pośrednich oraz naturalne i płynne przenoszenie wzroku na obiekty znajdujące się 50, 100 czy nawet 200 centymetrów od oczu. W praktyce oznacza to, że okulary biurowe wyposażone w soczewki SEIKO pozwalają na swobodne i bezproblemowe wykonywanie czynności wymagających dużej precyzji widzenia na różną odległość. Soczewki biurowe SEIKO eliminują problem rozmazanych twarzy czy nieostrego obrazu na ekranie telewizora znany użytkownikom okularów do czytania, które pomagają przy widzeniu w bliży, ale zawodzą, gdy trzeba przyjrzeć się czemuś zlokalizowanemu nieco dalej. Soczewki biurowe SEIKO INDOOR można dokładnie dobrać do specyfiki pracy. Na przykład wspomniane soczewki SEIKO INDOOR PC świetnie sprawdzą się do pracy przy komputerze, ponieważ zapewniają szerokie pola ostrego widzenia w bliży i w obszarze pośrednim dokładnie takim, by ich użytkownik dobrze widział zarówno drobny druk w dokumentach, klawiaturę komputerową, jak i to, co wyświetla się na ekranie monitora.

Artykuł partnera

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)