20 marca 2019 Udostępnij

Jak wspomóc redukcję tkanki tłuszczowej?

Jeżeli chodzisz już na siłownię kilka miesięcy, to wiesz w jakim tempie chudniesz. Redukcja tkanki tłuszczowej u każdego z nas przebiega inaczej. Nie martw się, jeżeli twój znajomy w ciągu dwóch miesięcy schudł dwa razy więcej, niż ty. Każdy ma inny metabolizm, inną wagę wyjściową oraz inne czynniki, np. zdrowotne, za które niekoniecznie jesteśmy odpowiedzialni. Możesz jednak wspomóc swoje odchudzanie na różne sposoby. Podpowiemy ci dzisiaj jakie.

Zabiegi pielęgnacyjne

Wiele zabiegów pielęgnacyjnych możemy zrobić w domu. Przy redukcji tkanki tłuszczowej przede wszystkim możemy spotkać się z obwisłą skórą czy cellulitem. Jeżeli wspomożemy się odpowiednimi kremami, masażami czy maseczkami na ciało, to możemy stracić nawet od dwóch do dziesięciu centymetrów w obwodzie (wszystko zależy od naszej masy wyjściowej). W sieci znajdziemy mnóstwo przepisów na peelingi kawowe czy rodzaje masaży. Jeżeli natomiast dysponujemy większą gotówką, możemy udać się do gabinetu urody. Nakładane tam preparaty oraz wykonywane masaże potrafią zdziałać cuda. Pamiętajmy jednak, że większość sukcesu to nasza ciężka praca.

Skorzystaj ze specjalisty

Kolejnym sposobem może być skorzystanie z usług specjalisty: trenera personalnego czy dietetyka. Na wielu siłowniach znajdują się osoby, które pomogą nam poprawić technikę, rozpisać trening czy doradzić co robimy źle podczas ćwiczeń. Na stronie siłowni takich jak https://cityfit.pl/ znajdziemy osoby rekomendowane, które dobrze znają to miejsce i są już zaufanymi i sprawdzonymi współpracownikami. U dietetyka natomiast możemy sprawdzić, czy dobrze układamy posiłki, odpowiednio rozkładamy makro, czy może powinniśmy mieć rozpisaną całkowitą dietę. Czasami zwrócenie uwagi na niewielkie, wręcz kosmetyczne zmiany może spowodować znaczące postępy w redukcji tkanki tłuszczowej.

Zbadaj się!

Jeżeli uważasz, że naprawdę chudniesz zbyt wolno, bądź mimo wielu wyrzeczeń i ogromnego wysiłku waga stoi w miejscu a obwody się nie zmieniają, to może czas pójść do lekarza pierwszego kontaktu. Powinien on zlecić podstawowe badania, np. w kierunku chorób tarczycy. Dziś jest to duży problem dla wielu osób, o których myślimy, że się objadają - a one po prostu chorują. Jeżeli w naszych badaniach wyjdzie coś niepokojącego, to prawdopodobnie zostaniemy skierowani do poradni endokrynologicznej.

Suplementy

Ostatnią poradą będzie suplementacja. Jeżeli ćwiczymy siłowo, to możemy się zastanowić nad włączeniem białka do diety. Jest to budulec mięśni, a jak wiemy, mięśnie spalają więcej kalorii niż tłuszcze. To powodować będzie szybsze schodzenie z wagi. Należy jednak dobrze się do tego przygotować – poczytać na ten temat i nie pomijać wody. Zbyt duża ilość białka przy jednoczesnym niedoborze wody może źle oddziaływać na nerki. Wśród suplementów dostępne są również bezpieczne spalacze tłuszczu.

Redukcja tkanki tłuszczowej to proces rozciągnięty w czasie. Możemy go jednak w pewnym stopniu przyspieszyć. Warto zadbać o skórę w tym czasie - by była jędrna i cieszyła oko. W końcu do wakacji coraz bliżej, a forma sama się nie zrobi!

 

Artykuł partnera

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)