11 lipca 2017 Udostępnij

Na co zwrócić uwagę wybierając torbę medyczną?

Torba medyczna to jeden z podstawowych atrybutów lekarza, niezbędny do wykonywania codziennej pracy. Dobra torba powinna być pojemna, wygodna i dopasowana do indywidualnych potrzeb przedstawicieli danej specjalizacji. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru torby medycznej?

Torba lekarska służy do przenoszenia rozmaitej aparatury potrzebnej do wykonania badania pacjenta. Szczególnie przydatna jest dla internistów i pediatrów wykonujących wizyty domowe. Z toreb korzystają również ratownicy medyczni i diagności laboratoryjni, którzy używają ich do przenoszenia sprzętu medycznego, leków lub przebadanych próbek.

Funkcjonalność torby

Podczas wyboru torby warto zwrócić uwagę na jej funkcjonalność – ilość i wielkość kieszeni, uchwyt, materiał, z którego jest wykonana. Lekarze odbywający wizyty domowe preferują eleganckie torby skórzane, które posiadają jednak specjalne kieszenie dopasowane do bezpiecznego przenoszenia sprzętu medycznego. Dla ratowników medycznych od wyglądu ważniejsza jest niezawodność i szybki dostęp do przenoszonych leków czy aparatury. Zarówno torby jak i odzież używane przez ratowników medycznych wyposażone są w odblaskowe pasy zwiększające ich widoczność w miejscu udzielania pomocy. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.

Wygląd

Aspekt estetyczny stanowi ważny element podczas wyboru torby lekarskiej. Na szczęście producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i oferują szeroką gamę kolorów i kształtów toreb. Do wyboru są zarówno bardzo eleganckie, skórzane torby jak i wygodne plecaki z wodoodpornego materiału. Dla specjalistów, którzy przyjmują we własnych gabinetach jednak chcą utrzymać sprzęt diagnostyczny w porządku i czystości dobrą propozycją są niewielkie kosmetyczki medyczne z przegródkami i rzepami umożliwiającymi przechowywanie narzędzi medycznych.

Ergonomia pracy

Ergonomia to nauka o dostosowaniu pracy do możliwości psychofizycznych człowieka. Wybierając torbę medyczną warto zwrócić uwagę na ten aspekt. Ciężka torba noszona w ręce lub na ramieniu będzie powodowała przeciążenie kręgosłupa i dolegliwości bólowe. Z tego względu dla osób zmuszonych do przenoszenia ciężkiego sprzętu na duże odległości warto zainwestować w plecak. Torba powinna być skonstruowana w ten sposób, aby ułatwiać sięganie po wszystkie przybory medyczne, co pozwoli sprawnie przeprowadzić badanie. Torby medyczne dopasowane do najbardziej wymagających użytkowników można znaleźć na stronie: https://mednova.pl/torby-lekarskie/


Materiał zewnętrzny

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)