22 marca 2017 Udostępnij

Ławeczka do brzuszków – sposobem na płaski brzuch

Płaski brzuch to marzenie wielu kobiet. Próbujemy różnych sposobów, stosujemy różnorodne diety, a i tak nie jesteśmy zadowolone z wyglądu swojego brzucha. Jeszcze zimą możemy ukryć swój niezbyt płaski brzuszek pod stertą ubrań, ale gdy przychodzą ciepłe wiosenne, a następnie letnie dni, wygląd naszego brzucha zaczyna nas martwić. Co więc zrobić?

Przede wszystkim należy przekonać się do regularnych ćwiczeń. Żadna dieta bez odpowiedniej aktywności fizycznej nie przyniesie oczekiwanych efektów. Nie muszą to być mordercze treningi na siłowni. Wystarczy kwadrans dziennie ćwiczeń skupiających się na budowaniu masy mięśniowej i spalaniu tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Mogą to być brzuszki, nożyce, rowerki itp. Możemy ćwiczyć też przy pomocy sprzętów.

Podstawowym sprzętem rozwijającym mięśnie brzucha i nie tylko jest ławeczka do brzuszków. Na takich ławeczkach ćwiczenia wykonywane są poprawnie, nie obciążają i nie krzywią kręgosłupa, co może mieć miejsce w czasie treningów bez sprzętu. Ławeczki obite są miękką tapicerką, co zapewnia komfort i wygodę podczas ćwiczeń.

Ławeczki do ćwiczeń znajdują się na każdej siłowni, warto jednak kupić taką ławeczkę do domu. Posiadanie własnej ławeczki to możliwość ćwiczeń o dowolnej porze. Do wyboru mamy ławeczki skośne, poziome, profilowane.

Ławka skośna

Bardzo dobre efekty przyniosą ćwiczenia na ławce skośnej. Choć takie ławeczki głównie preferowane są przez mężczyzn, to na niektórych z nich mogą ćwiczyć także kobiety. Treningi na ławeczce skośnej służą rozciągnięciu i wzmocnieniu zarówno prostych, jak i bocznych mięśni brzucha. 

Ławka pozioma

Mięśnie proste i skośne brzucha można także wzmocnić ćwicząc na ławce poziomej. Na takiej ławeczce wykonuje się ćwiczenia z nogami wyprostowanymi ku górze. Ławeczki poziome są niewielkie, idealne do treningów w domu. Podczas ćwiczeń na ławeczkach poziomych mamy możliwość regulacji wysokości i kąta nachylenia.

Ławka profilowana

Ławki profilowane to idealny, komfortowy sprzęt do brzuszków. Dają możliwość trenowania nie tylko mięśni brzucha, ale też górnych partii ciała. Takie ławeczki łatwo złożyć, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca w mieszkaniu.

Z pomocą własnej ławeczki do brzuszków spalimy zbędne kalorie i wyrzeźbimy brzuch bez wychodzenia z domu. Trzeba tylko ćwiczyć regularnie, a intensywność treningu można stopniowo zwiększać.

Materiał partnera zewnętrznego

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)