20 października 2016 Udostępnij

Pływanie – ćwicz, odpoczywaj, chudnij

Pływanie to jeden z najpopularniejszych sportów. O popularności tej dyscypliny świadczy wydatnie ilość osób, która pojawia się na basenach w każdy weekend – ludzie przychodzą całymi rodzinami, z dziećmi, by się zrelaksować, odpocząć psychicznie po całym, ciężkim tygodniu, a także by trochę się poruszać.

Wiele osób jest świadomych, że pływanie to jeden z najzdrowszych sportów – który w dodatku jest jednym z najbezpieczniejszych, jeśli chodzi o ryzyko na przykład powstania kontuzji. Jakie dokładnie efekty możemy uzyskać regularnie odwiedzając basen?

Pływanie dla zdrowia

Pływanie to sport, który mogą uprawiać wszyscy! Masz problemy z kręgosłupem? Wręcz powinieneś chodzić na basen jak najczęściej! Jakieś kłopoty z układem krążenia? Pływanie Ci pomoże! Jesteś w ciąży? Pływanie to nie problem! Odchudzasz się, albo masz nadwagę? Ćwiczenia wykonywane w basenie są mniej obciążające, a bardziej skuteczne – pozwolą Ci zrzucić nadprogramowe kilogramy bez nadmiernego wysiłku! Pływanie to naprawdę sport dla wszystkich – płeć, wiek i wiele popularnych chorób, na które cierpi mnóstwo ludzi nie są powodami, by go unikać.

Sport ten świetnie wpływa na ludzki organizm. W jaki sposób pomaga?

1. Zwiększa wydolność oddechową płuc.

2. Ciało jest lepiej dotlenione, za sprawą lepszego przepływu krwi.

3. Wzmacnia mięśnie grzbietu, dzięki czemu ułatwia utrzymanie poprawnej postawy ciała.

4. Kształtuje sylwetkę – w wodzie mięśnie pracują ciężej, mimo że my tego nie odczuwamy i wręcz czujemy się lżejsi.

5. Zwiększa wytrzymałość organizmu.

Pływanie najzdrowszym sportem

Zalety pływania

Pływanie, bądź uprawianie ćwiczeń w wodzie (można się zapisać na przykład na wodny aerobik) to fantastyczny sposób, żeby aktywnie i przyjemnie spędzić wolny czas. Pływanie jest sportem, który znakomicie orzeźwia i relaksuje, a do tego pomaga schudnąć! Ruch w wodzie przypomina zwykły trening z obciążeniem, przy czym nie odczuwamy żadnych ciężarów! Możemy ćwiczyć dłużej, nie będąc zmęczonymi – zmęczenie pojawia się dopiero, gdy już wyjdziemy z wody.

Dla osób z nadwagą, albo wykonujących pewne ćwiczenia samotnie w domu niektóre rodzaje treningu są niebezpieczne. Zawsze istnieje ryzyko kontuzji, albo pojawienia się jakiegoś urazu. W wodzie podobne urazy rzadko mają miejsce, gdyż wszystkie ćwiczenia wykonuje się łatwiej i (jak się nam zdaje) delikatniej. Trzeba jedynie mieć na uwadze, że po wyjściu z basenu często czujemy się głodni i jest to ochota na węglowodany – przygotujmy zawczasu jakąś zdrową przekąskę, ażeby nie rzucić się w czasie diety na słodycze!

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)