8 stycznia 2023 Udostępnij

Ważny wybór w trudnej chwili

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego domu pogrzebowego, to takich kryteriów jest bardzo wiele. Ponadto każdy ma inne oczekiwania w stosunku do takich chwil. Pod uwagę przede wszystkim należy wziąć to, iż członkowie rodziny zmarłego zazwyczaj nie są w stanie myśleć racjonalnie, dlatego oczekują, iż firma pogrzebowa zajmie się kompleksową obsługą pogrzebu.

Lokalizacja niezwykle istotna

Zazwyczaj jednym z czynników, który pod uwagę biorą członkowie rodzin zmarłych jest lokalizacja zakładu pogrzebowego. Najczęściej bowiem wybiera się ten położony najbliżej, aby kontakt z nim był bardzo dobry i aby szybko można było dopełnić wszelkich niezbędnych formalności. Ponadto wybór zakładu położonego w okolicy niezwykle często wpływa także na koszty związane z obsługą pogrzebu, ponieważ dom pogrzebowy nie musi realizować przewozu zwłok na dalszych odległościach, co zazwyczaj wpływa znacząco na podwyższenie kosztów całej obsługi pogrzebu. Należy również sprawdzić to, czy zakład pogrzebowy (https://www.epitafium.krakow.pl/) oferuje transport zwłok w każdej sytuacji. Nie można zapominać również o tym, że odpowiednie przepisy nakazują wykonywanie tej usługi we właściwy sposób, dlatego samochody przeznaczone do transportu zmarłych powinny być właściwie przygotowane. Dość często również zdarza się, że uroczystości pogrzebowe odbywają się kilka dni po śmierci, co wymusza konieczność właściwego przechowywania ciał. Firma pogrzebowa powinna więc dysponować odpowiednim pomieszczeniem do tego celu, czyli właściwie przygotowaną chłodnią do przechowywania zwłok. Nie można również zapominać o tym, że większość rodzin chce, aby to zakład pogrzebowy przygotował zmarłego do pogrzebu. Mowa tutaj o odpowiednim ubraniu, bardzo często również wykonywaniu makijażu zwłok.

Koszty profesjonalnego pochówku

Jeżeli chodzi o ceny, jakie za swoje usługi pobierają firmy pogrzebowe, to są one bardzo zróżnicowane. Zależą przede wszystkim od zakresu usług jaki firma musi wykonać, a często również także od lokalizacji. Jeśli usługa ma być wykonana kompleksowo, zazwyczaj będzie droższa, ponieważ zakłady pogrzebowe w takiej sytuacji bardzo często zajmują się również zamówieniem kwiatów na uroczystość pogrzebową, wydrukowaniem i rozwieszaniem klepsydr, jak również zamówieniem poczęstunku dla gości uczestniczących w całej uroczystości. Jeśli członkowie rodziny zmarłego część tych prac wykonują samodzielnie, wówczas koszty pochówku zmniejszają się. Jednakże obecnie zwiększająca się liczba firm pogrzebowych powoduje, że koszty ich usług staje się dla zainteresowanych osób coraz bardziej przystępne. Ponadto większość rodzin wskazuje na fakt, że kompleksowa obsługa pogrzebu jest dla nich niezwykle dużym odciążeniem psychicznym, dzięki czemu mogą przechodzić żałobę w spokoju. Ponadto firmy pogrzebowe mają przede wszystkim odpowiednie doświadczenie, dzięki któremu wiele usług są w stanie zamówić znacznie szybciej niż rodzina zmarłego. Skupiają się również na wszystkich aspektach związanych z pogrzebem, które pogrążonej w żałobie rodzinie mogłyby umknąć. Obecnie firmy pogrzebowe zajmują się nie tylko tradycyjnym katolickim pochówkiem. Również w sytuacji, gdy rodzina zdecyduje się na kremacje zwłok, może liczyć na kompleksowe przygotowanie obsługi pochówku. Pewną nowością są pochówki świeckie, które nieco przypominają tradycyjne katolickie pochówki, jednakże zamiast duchownego uroczystość prowadzi osoba świecka.  Odpowiednie przygotowanie takiej uroczystości również jest bardzo istotne, szczególnie jak chodzi o wyszukanie osoby, która ją poprowadzi.

Artykuł partnera

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)