13 grudnia 2021 Udostępnij

Grinder - czym jest młynek do suszu, jak działa i co warto o nim wiedzieć?

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, przy pomocy czego mieli się susz, jeśli wykonujemy papierosy samodzielnie? A może interesowałeś się waporyzacją i nie mogłeś dojść do tego, czego używa się do mielenia suszu? Otóż obecne czasy pozwalają nam dostać w ręce praktycznie wszystko, co jest potrzebne do codziennego użytku, nawet w takich kwestiach jak palenie papierosów. Poznaj najlepsze młynki do suszu i sprawdź, czym się charakteryzują.

Grinder - czym jest?

Młynek Grinder to nic innego, jak urządzenie do mielenia zioła. Jest to fantastyczny gadżet dla każdej osoby, która ma cokolwiek wspólnego z waporyzacją czy paleniem papierosów. Bez tego malutkiego, ale bardzo przydatnego akcesorium, nie da się porządnie i dokładnie zmielić suszu. Ostre ząbki zawarte w tym przedmiocie sprawią, że nikt i nic nie zmieli Ci tak dobrze suszu tytoniowego czy suszu marihuany. Wybierz grinder, by cieszyć się najwyższą jakością mielenia.

Użytkowanie młynku do zioła - czy warto z niego korzystać?

Jeśli nie jesteś zbyt doświadczoną osobą w temacie waporyzacji czy kręcenia papierosów, może przez Twoją głowę przemknąć pytanie, czy młynek grinder aby na pewno jest niezbędnym gadżetem. Odpowiedź jest bardzo prosta i nieskomplikowana - każdy, kto choć w małym stopniu lubi susz oraz zioła, powinien wyposażyć się właśnie w taki gadżet. Dokładnie zmielone zioła umieszczony w komorze waporyzatora zostanie bardzo dokładnie, równomiernie rozgrzany dzięki odpowiedniej wielkości towarowi. Dodatkowym atutem własnoręcznego grindowania jest fakt, że podczas tego procesu wydobywają się z urządzenia fantastyczne aromaty ziół i nie tylko. Akcesoria te dokładnie mielą susz, dzięki czemu w późniejszym czasie wszelkie właściwości ziół znacznie lepiej na nas oddziałują. Wszystko to, ponieważ mogą się one swobodnie wydobyć z suszu.

Metalowy młynek do zioła - jak działa?

Młynek to nie są gadżet skonstruowany w sposób skomplikowany, wręcz przeciwnie. Są to głównie małe, dwuczęściowe młynki. Mechanizm tych dwóch części działa na zasadzie poruszania górę i dołem w przeciwnych kierunkach. Taka sama zasada obowiązuje w przypadku młynków trzyczęściowych, cztero- i pięcioczęściowych również. Różnica pomiędzy kilkuczęściowymi młynkami, a tym dwuczęściowym jest zasadnicza. W tych kilkuczęściowych to urządzenie decyduje za nas, czy susz został zmielony prawidłowo. Dzieje się to poprzez odsianie do ostatniej komory pyłku. Dzięki temu masz pewność, że produkt został dobrze zmielony, a pyłek się nie zmarnuje. W przypadku młynków dwuczęściowych - decydujemy o tym sami, ponieważ jest tam wyłącznie jedna komora. Jeśli decydujesz się na młynek kilkuczęściowy, musisz wiedzieć, że posiada sitko, które pomaga w przesianiu dobrego suszu.

Młynek metalowy, a może akrylowy?

Wśród produktów, jakimi są młynki, możemy znaleźć wiele rodzajów - różnią się zazwyczaj kształtem, kolorem czy materiałem, z którego zostały wykonane. Młynki akrylowe śmiało można nazwać znacznie mniej odpornymi i trwałymi od metalowych. Jednak ich zaletą jest fakt, że ścianki są przezroczyste, a więc śmiało można patrzeć na to, co dzieje się w środku. Kolejnym atutem młynków akrylowych jest różnorodna kolorystyka. Dostaniesz je przezroczyste, ale także w zielonym, czerwonym czy złotym kolorze.

Produkty, takie jak metalowe młynki, zapewniają trwałość na najwyższym poziomie. Choć nie są przezroczyste, mogą przetrwać długie lata. Dodatkowym atutem młynka metalowego jest fakt, że może szczycić się ciekawym kształtem. Na rynku znajdziesz gadżety z metalu w kształcie żetonów, złotych monet, a także o kształcie trapezów. Jeśli chcesz bliżej się przyjrzeć oferowanym młynkom, zobacz je w trybie podglądu. Jeśli chcesz, by mielenie przebiegało w miłej atmosferze, szybko decyduj się na konkretny gadżet, ponieważ w niektórych przypadkach zostały już ostatnie sztuki.

Czy materiał młynka wpływa na zmielony susz?

Zmielenie suszu to nie lada wyzwanie dla osoby niewprawionej. Jeśli urządzenie posiada sitko, całość i tak jest zrobiona za nas. W przypadku dwuczęściowego gadżety niezbędne jest dokładniejsze wyciągnięcie korbką suszu, który później będzie służył do palenia. Tworzywo, z którego został wykonany młynek, nie powinien w żaden sposób wpływać na jakoś tytoniu. Dla wielu tytoń jest przyjemnością, dlatego warto zwracać uwagę na użytkowane produkty.

Aluminium jest całkowicie obojętne, podobnie jak modele z metalu. Akrylowe akcesoria również posiadają wiele zalet, dlatego jakichkolwiek wad nie warto szukać w kwestii tworzywa.

Rozmiar młynka ma znaczenie? 

Młynek może mieć wiele różnych rozmiarów. Szybciej zmielone zioła znajdą się oczywiście w młynku większym, aniżeli mniejszym. Nasz sklep oferuje wspaniałe urządzenia z sitkiem, dzięki któremu zbiera się pyłek, jak i bez. W ofercie warto poszukać najbardziej interesujących Cię akcesoriów, wśród tych, które przygotowaliśmy. Wybory nie zawsze są łatwe, jednak własnoręczne mielenie tytoniu może przynieść wiele korzyści. W sytuacji, kiedy sam młynek, który może okazać się niezbyt poręczny, koniecznie skorzystać z karty grinder. Karta grinder to rewelacyjny, bardzo malutki zamiennik tradycyjnego młynka, który można schować w kieszeni spodni, a nawet w portfelu razem z pieniędzmi. Posiada wbudowane siteczko, które pozwala na szybkie i łatwe zmielenie suszu.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)