19 września 2022 Udostępnij

Kosmetolodzy – Filar medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna, to dziedzina medycyny, która zajmuje się estetyką i zdrowiem naszego ciała. W dzisiejszych czasach ludzie przykładają dużo większą wagę do wyglądu, wedle zasady „jak cię widzą, tak cię piszą”. Kosmetologia w medycynie estetycznej, nie przyczynia się jedynie, do ładnej aparycji, ale co ważniejsze dba o zdrowie naszej skóry, paznokci oraz włosów. Dzięki specjalistycznym zabiegom dermatologiczno-kosmetycznym, jesteśmy w stanie zachować zdrowie i estetykę naszego ciała. Wygląd to nasza wizytówka, a zdrowie wyżej wymienionych elementów bardzo łatwo zaburzyć, dlatego wszelkie zabiegi powinni wykonywać wykwalifikowani specjaliści.

Wykwalifikowany kosmetolog potrzebny od zaraz

Z racji na wzmożone zainteresowanie tego typu usługami, na rynku pracy można zaobserwować ogromne zapotrzebowanie na wykwalifikowanych kosmetologów. Studia podyplomowe kosmetologia, to idealny wybór dla osób chcących nabyć odpowiednie umiejętności i kwalifikacje na wykonywanie zróżnicowanych zabiegów, takich jak: zabiegi laserowe, eksfoliacyjne oraz iniekcyjne. Studenci poznają nowoczesne techniki wykorzystania, ultradźwięków, mikroprądów, a także fal radiowych.  Zważywszy na specjalistyczny charakter branży, jaką jest medycyna estetyczna, studia dla kosmetologów to najlepszy wybór na powiększenie swojej wiedzy i zakresu swoich usług. Wymogiem zapisania się na studia podyplomowe Kosmetologia w medycynie estetycznej, jest posiadanie wykształcenia wyższego, z dziedziny kosmetologii, bądź pokrewnych kierunków medycznych (fizjoterapia, pielęgniarstwo itp.)

Dlaczego warto?

Dzięki nowym umiejętnościom oraz posiadaniu certyfikatu potwierdzającego odbyte studia podyplomowe z kosmetologii w medycynie estetycznej możemy w pełni kompetentnie przeprowadzać zróżnicowane zabiegi specjalistyczne. Z uwagi na wąskie grono osób o podobnych kwalifikacjach, znalezienie pracy w branży medycyny estetycznej nie będzie większym problemem. Dodatkowo osoba posiadająca odpowiednie umiejętności, może zacząć działać na własną rękę, przyjmując klientów prywatnie.

Szeroka oferta

Absolwent kierunku, może pochwalić się umiejętnością wykonywania ponad 19 specjalistycznych zabiegów. Ponadto odbyte zajęcia obejmujące sprzedaż i marketing, ułatwiają podjęcie decyzji o samodzielnej działalności. Rozpoczynając studia podyplomowe, obieramy ścieżkę, której celem jest zwiększenie własnej satysfakcji zawodowej oraz zarobków. Ofertę studiów podyplomowych Kosmetologia w medycynie estetycznej – certyfikowany poziom masterclass, oraz innych kierunków znajdziesz na https://www.ckp-lodz.pl/

​Artykuł partnera

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)