2 grudnia 2019 Udostępnij

Wrastające paznokcie w Warszawie – jak leczyć?

Jeżeli interesuje Cię temat wrastających paznokci u stóp, to zachęcamy do przeczytania tego artykułu. Dowiesz się z niego jakie są przyczyny, objawy oraz sposoby leczenia tej dolegliwości. Po jego będziesz mógł też rozstrzygnąć, czy to już czas, żeby wybrać się do gabinetu podologicznego w Warszawie.

Co powoduje wrastanie paznokci? Czy można temu jakoś zapobiec?

Z pewnością można wymienić kilka powodów wrastania paznokci. Część z nich to nasze nieprawidłowe nawyki, które przy odrobinie silnej woli możemy zmienić. Pierwszą przyczyną wrastających paznokci jest nieodpowiednio dobrane obuwie. W szczególności wystrzegaj się za ciasnych butów i wysokich obcasów. Mogą one być przyczyną ucisku na palne u stóp, co ma duży wpływ na paznokcie. Wtedy praktycznie zawsze rosną nieprawidłowo. Jeżeli chcesz zapobiec wrastaniu paznokci u stóp, to wybieraj buty, które są wygodne i luźno dopasowane. Nawet na wielkie wyjście, lepiej załóż buty na niskim obcasie. Jeżeli bardzo zależy Ci na szpilkach, to lepiej sięgnij po te z odkrytymi palcami.

Podolog Warszawa przestrzega, że ważne jest odpowiednie obcinanie paznokci

Specjaliści z Podocenter przestrzegają, że kolejną przyczyną wrastających paznokci jest nieprawidłowe obcinanie paznokci. Niby szczegół, a tak istotny. Pamiętaj o tym, że paznokcie u stóp powinno się obcinać prosto. Nie zaokrąglaj ich. Do obcinania używaj tylko i wyłączne obcinacza do paznokci lub specjalnych nożyczek. Nie obcinaj paznokci zbyt krótko, ponieważ może to prowadzić do wrastania paznokci. Zostawiając już obcinanie paznokci, to bardzo groźne są również wszelkie infekcje grzybicze. Mogą one prowadzić do zgrubienia oraz poszerzenia palca, które może prowadzić do wrastania paznokci.

Zawsze lecz infekcje stóp  w gabinecie podologicznym

Z tego względu wszystkie infekcje grzybicze trzeba jak najszybciej leczyć. Najlepiej w gabinecie podologicznym w Warszawie. Pocenie nóg to kolejna dolegliwość, z którą zgłaszają się osoby do gabinetu podologicznego. Jaki ma związek z wrastającymi paznokciami? Taki, że gdy stopy się pocą, to skóra wokół paznokcia jest delikatniejsza i bardziej podatna na wrastanie. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, polecamy profilaktyczną wizytę u podologa, podczas której dowiesz się, jak prawidłowo dbać o swoje stopy.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)