11 października 2018 Udostępnij

Jaka woda mineralna jest najlepsza?

Woda to ponad 60% masy ciała dorosłego człowieka. Nic więc dziwnego, że codzienne spożywanie odpowiedniej ilości wody jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jaką wodę wybrać? Który rozdaj wody będzie najlepszy dla Twojego organizmu? Ostateczna decyzja zależy od wielu czynników. Postarajmy się je krótko przeanalizować.

Którą wodę wybrać?  

Najpopularniejsze rodzaje wód butelkowanych to wody mineralne i źródlane. Te drugie, posiadają bardzo niską zawartość składników mineralnych. Nawodnią organizm, jednak nie wzbogacą go o cenne mikro i makroelementy. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, pracujesz umysłowo lub jesteś na diecie - zarówno tej skupionej na redukcji masy ciała, jak i tej oczyszczającej – powinieneś wybrać wodę wysokozmineralizowaną. Czyli taką, której ogólna zawartość rozpuszczalnych składników mineralnych wynosi ponad 1500 mg/l.

Moc minerałów

Dobra woda mineralna zawiera składniki mineralne, które odpowiadają za właściwe funkcjonowanie organizmu. Są to przede wszystkim: magnez, który wzmacnia układ sercowo - naczyniowy, mięśniowy i odpornościowy. Wapń, który wspiera metabolizm oraz wspomaga układ kostny i nerwowo – mięśniowy oraz wodorowęglany, które pozytywnie oddziałują na układ trawienny oraz wspomagają równowagę kwasowo – zasadową. Poza tym w wodzie mineralnej możesz znaleźć takie składniki mineralne jak potas, sód, siarczany, fluorki, czy lit.

Najlepsza woda mineralna dla Ciebie

Gdy zdecydujesz się na wodę mineralną, pamiętaj aby zwrócić uwagę nie tylko zawartość minerałów i ich rodzaj, ale także na proporcje w jakich występują. Na przykład: aby wapń i magnez były najlepiej przyswajane przez organizm powinny występować w proporcji 2:1. Właśnie w takie proporcje minerałów posiada w swoim  te występują w naturalna woda mineralna Piwniczanka. Suma jej wszystkich składników mineralnych to aż 1707mg/litr! To właśnie cechy, które sprawiają, że jest ona doskonałym, naturalnym źródłem pierwiastków, w odpowiednim stężeniu i postaci.

Wybierz to, co naturalne

Kolejną kwestią, która może wpłynąć na decyzję o tym, jaką wodę wybierzesz dla siebie i swoich bliskich powinno być pochodzenie wody. Zwróć uwagę gdzie i w jakich warunkach wydobywana jest Twoja woda. Najlepsza woda mineralna to woda naturalna. Taka, która nie jest poddawana procesom chemicznym, czy tez wzbogacającym. Przykładowo, Piwniczanka poddawana jest tylko filtrowaniu i odżelazianiu przez naturalne złoża żwirowe. Wybierając naturalną wodę mineralną wybierasz wodę taką, jaką dała nam natura.

Wybór należy do Ciebie

Najlepsza woda to taka, która nie tylko ugasi pragnienie, ale także skutecznie uzupełni Twoją codzienną dietę w składniki mineralne, tym samym wspomagając odpowiednie funkcjonowanie organizmu. Wybierając wodę dla siebie pamiętaj, że zapotrzebowanie na składniki mineralne jest kwestia indywidualną każdego z nas. Na przykład, osoby często narażone na zwiększony stres powinny wybierać wodę bogatą w magnez. W przeciwnym wypadku, za sprawą zmian w układzie sercowo – naczyniowym wzrasta ryzyko zawałów serca, zatorów, zakrzepów, itp. Na koniec warto dodać, że dobra woda to woda wydobywana prosto ze sprawdzonego źródła. Taka, która do butelki trafia bez konieczności przechodzenia szeregu procesów uzdatniających.

Artykuł partnera

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)