21 maja 2018 Udostępnij

Pomagamy wybrać odpowiedni atlas do ćwiczeń

Wraz z nadejściem wiosny wielu z nas postanowiło wziąć się za siebie. Aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę potrzebna jest nie tylko odpowiednia dieta, ale również wysiłek fizyczny. A gdzie będzie nam się lepiej ćwiczyć, jak nie w domowym zaciszu? Nikt nie przeszkadza, słuchamy swojej muzyki i co najważniejsze, nikt nie zajmie nam sprzętu na czas nieokreślony. Jeśli mamy więc w domu trochę miejsca, idealnym rozwiązaniem wydaje się inwestycja w atlas do ćwiczeń.

Czym w ogóle jest atlas?

Na pierwszy rzut oka atlas jest dość skomplikowanym urządzeniem do ćwiczeń. Jego zaletą jest fakt, że wykorzystamy go do treningu mięśni całego ciała. W zależności od zaawansowania konstrukcji, możliwy jest trening zarówno nóg, tułowia, jak i rąk z różnym obciążeniem. Urządzenie działa ogólnorozwojowo. Dzięki temu bardzo szybko dostrzeżemy efekty, które chcemy uzyskać względem swojej sylwetki. Mogą z niego korzystać zarówno panie, jak i panowie. Kobiety mogą liczyć na piękną i szczupłą sylwetkę. Mężczyźni – na mocne rozbudowanie masy mięśniowej i siłę. To świetna alternatywa dla siłowni – kupując atlas płacimy raz i korzystamy do woli, a za siłownię trzeba płacić co miesiąc, w efekcie portfel systematycznie zostaje odchudzony o znaczną kwotę.

Na co zwrócić uwagę?

Przed wybraniem modelu idealnego dla siebie powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim ilość posiadanego przez nas miejsca. Niektóre atlasy są ogromne i mogą się nie zmieścić w mieszkaniu. Szczegółowo przyjrzyjmy się ogólnym danym technicznym. To właśnie na ich podstawie uzyskamy informację dotyczące wymiarów, jakie posiada atlas po rozłożeniu, maksymalnej masie obciążenia podczas ćwiczeń, jak również maksymalnej wadze użytkownika. Podstawowe modele najczęściej mają ograniczenia do 100 kilogramów.

Kolejnym elementem, który powinniśmy wziąć pod uwagę jest informacja o funkcjach, które dany atlas oferuje. Najprościej mówiąc chodzi tu o ćwiczenia, jakie możemy wykonywać. Najprostsze atlasy posiadają tylko jedno stanowisko, najbardziej skomplikowane oferują aż cztery, na których można wykonać najrozmaitsze ćwiczenia. Oczywiście im większy i droższy atlas, tym więcej funkcji oferuje. Nie oznacza to jednak, że atlasy jednostanowiskowe są gorsze i niepraktyczne. Na najpopularniejszych modelach możemy wykonywać ćwiczenia typu motylek, wyciskanie na ławeczce (siedząc lub leżąc), wieża latisimus, ćwiczenia mięśni nóg za pomocą odpowiednich przyrządów. Są również modele, które pozwalają na możliwość rozbudowy o kolejne elementy składowe.

Niezwykle istotna jest też jakość wykonania atlasu. Oczywiście, droższy sprzęt jest jednocześnie lepiej wykonany. Nie chodzi tutaj o estetyczne wykończenie, ale o stabilność i komfort użytkowania. W tym przypadku nie warto jednak oszczędzać. Aby nie wyrządzić sobie krzywdy, należy kupić urządzenie, które zapewni nam stuprocentowe bezpieczeństwo. Sprzęt musi być też stabilny, aby w czasie jego eksploatacji nie doszło do przechylenia. Warto więc wybierać urządzenia przodujących marek, których sprzęt cieszy się pozytywnymi opiniami użytkowników. Takie znajdziemy między innymi na stronie prosportowy.pl

Jeśli w danym momencie nie stać nas na zakup atlasu, zapytajmy sprzedawcę o możliwość rozłożenia ceny na raty. Możemy również rozważyć inną opcję. Dobrym wstępem do aktywności sportowej jest rower stacjonarny. Możemy na nim trenować w każdej chwili. Pozwala on na efektywne spalanie nadmiernych kalorii, a jednocześnie nie obciąża mięśni i stawów tak mocno, jak wiele innych form treningu cardio.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)