23 maja 2017 Udostępnij

Poznaj niezwykłe właściwości czystka

Znany od wieków czystek, powoli znowu wraca do łaski i ma wielkie szanse zrobić konkurencję zielonej herbacie. Ma znacznie większe od niej działanie wzmacniające organizm. Jest też dużo silniejszym przeciwutleniaczem.

Herbata z czystka dostępna jest w aptekach, sklepach zielarskich, lub w internecie, na przykład na ekamedica24.pl. Kupując w sprawdzonych sklepach, mamy pewność, że nabywamy dobrej jakości zioło. Nie warto ryzykować kupowania na bazarze. Cena co prawda będzie niższa, ale jakość też może pozostawiać wiele do życzenia.

Dlaczego warto pić herbatę z czystka? Powodów jest wiele:

  • Czystek ma właściwości oczyszczające organizm. Jest dobry nie tylko wtedy, gdy chcemy oczyścić nasze ciało z toksyn. Potrafi usunąć także metale ciężkie z organizmu, co z pewnością jest cenną wiadomością dla osób palących papierosy.

  • Dzięki dużej zawartości przeciwutleniaczy czystek zwalcza wolne rodniki, spowalnia procesy starzenia się organizmu, potrafi także rozprawić się z wirusami, bakteriami i grzybami. Jest często stosowany przy grypie i chorobach górnych dróg oddechowych. Bardzo dobre działanie wykazuje inhalacja naparem z czystka – oczyszcza drogi oddechowe i ułatwia oddychanie.

  • Napar z czystka świetnie nadaje się do płukania jamy ustnej. Nie tylko niweluje nieświeży oddech i zwalcza bakterie jamy ustnej. Czystek ma także zdolność do wybielania szkliwa. Biały uśmiech bez konieczności sztucznego wybielania – brzmi jak bajka, nieprawdaż?

  • Czystek jest wrogiem boreliozy i kleszczy jako takich. Picie herbaty z czystka zmienia zapach ludzkiego ciała, co jest korzystne nie tylko u osób, które nadmiernie się pocą. Ten nowy zapach odstrasza kleszcze. Jednak jeśli dojdzie do ukąszenia przez tego owada, to substancje zawarte w czystku nie dopuszczą do zakażenia.

  • Czystek dostarcza organizmowi sił witalnych. Śmiało można go tytułować mianem: wiosenny zastrzyk energii. Osoby regularnie pijące czystka mają więcej chęci do życia, działają szybciej i sprawniej.

  • Czystek sprawdza się także jako lek na problemy skórne. Leczy trądzik, łuszczycę, grzybicę skóry oraz atopowe zapalenie skóry. Przyspiesza gojenie się trudnych ran.

  • Zwierzęta domowe także mogą korzystać z dobrodziejstw płynących z czystka. Co prawda raczej nie będą chciały go pić, ale czystek wcierany w sierść zwierząt odstrasza kleszcze i pchły.

Jak widać, warto pić regularnie czystek. Można go włączyć do codziennej diety jako zamiennik porannej kawy. Organizm na pewno będzie wdzięczny.

Więcej na temat czystka można przeczytać na portalu naturapluszdrowie.pl

Material zewnętrzny

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)