19 maja 2023 Udostępnij

Jakie są różnice między Sativa a Indica?

Prawdopodobnie nie raz słyszałeś, że marihuana jest dobra dla organizmu i ma wiele korzyści zdrowotnych. Nie wszystkie odmiany konopi mają dokładnie taki sam efekt. Różnica w samopoczuciu zależy od tego, czy dominuje Cannabis Sativa czy Cannabis Indica. Jakie są różnice?

Sativa - najważniejsze informacje

Cannabis sativa ( Cannabis sativa L. var. Indica - Jest to typ idealny dla osób, które chcą żyć pełnią życia, bez oglądania się za siebie. Sativa jest idealna dla tych, którzy chcą imprezować, dobrze się bawić, słuchać głośnej muzyki, śmiać się lub zapomnieć o świecie. Marihuana Sativa sprawia, że ludzie są bardziej energiczni, pobudzeni i pełni życia. To dlatego tak wielu artystów używa marihuany sativa do tworzenia swoich dzieł sztuki. Sativa zwiększa doświadczenie snu. Otwiera człowieka na świat, pozwalając mu cieszyć się chwilą. Jest to marihuana dla Ciebie, jeśli jesteś tego typu osobą!

Dlaczego ta odmiana wywołuje stan euforii lub zadowolenia? Ta marihuana ma wyższą zawartość THC niż Indica. Ten rodzaj rośliny jest również bogaty w pininę, substancję, która rozszerza oskrzela. Dzięki temu marihuana ma niezwykle korzystny wpływ na pamięć i neguje wszystkie negatywne właściwości THC.

Jak rozpoznać tę odmianę marihuany? Konopie Sativa można łatwo rozpoznać po zapachu. Pachnie cytryną, pomarańczą, a czasem wanilią. Cannabis Sativa charakteryzuje się cienkimi, jasnymi i długimi liśćmi.

Indica - czym różni się od sativy?

Indica ma inny efekt niż sativa. Efekt polega na tym, że osoba czuje się, jakby została przeniesiona do innego świata i może podróżować do nieznanych krain i wszechświatów z własnego fotela. Dlatego też wiele osób wybiera tę odmianę, aby zrelaksować się i odprężyć pod koniec długiego dnia. Indica to relaksująca odmiana marihuany, która daje nam możliwość odprężenia się we własnym domu.

Indica to odmiana o krótszym czasie działania niż Sativa. To właśnie Indica sprawia, że ludzie myślą o jedzeniu po ustaniu jej relaksujących efektów. Ta odmiana pozwala człowiekowi stanąć przed lodówką i zjeść wszystko w kilka sekund. Indica opinie ma takie, że jest znana z tego, że sprawiają, że śpisz spokojnie i jak dziecko. Odmiana ta jest również znana z łagodzenia bólu i złego nastroju.

Indica ma silny i intensywny zapach, który przypomina mech. Niektórzy twierdzą, że pachnie jak las po letnim deszczu. Dowiedz się więcej o odmianie Indica wchodząc na omarihuanie.pl/odmiany-marihuany/odmiany-marihuany-indica-jaka-jest-najlepsza-indica/zwze_ybtj.

Marihuana

Nasiona konopi - zastosowania

Medycyna naturalna od wieków zna właściwości nasion konopi. Przemysł spożywczy, kosmetyczny i farmaceutyczny coraz częściej wykorzystuje właściwości odmian Sativa i Indica w swoich produktach. Można z nich wytwarzać słodycze i wypieki, np. wykorzystując mąkę, białko i olej z ich nasion.

Nasiona konopi przemysłowych to te, w których poziom THC wynosi mniej niż 0,2%. Włókna konopi są przyjemne w dotyku, nie gromadzą ładunków elektrostatycznych i mają wysoki poziom oddychalności. Wyróżniają się także wyjątkową trwałością. Te cechy pozwalają na wykorzystanie ich do produkcji odzieży, biodegradowalnego papieru, płyt budowlanych, a nawet ekologicznego plastiku!

CBD: Korzyści i zastosowania

CBD lub kannabidiol jest jednym ze składników nasion konopi. Należy on do grupy niepsychoaktywnych kannabinoidów. Nasiona konopi zawierają również ligniny pochłaniające promieniowanie UV. Czyni je to popularnym składnikiem kosmetyków. Są bogate w witaminy K i E, a także nienasycone tłuszcze, żelazo, wapń i cynk. Olej konopny może pomóc w szybszym gojeniu się ran. Jest stosowany w produktach do skóry wrażliwej i trądzikowej.

Czy każdy gatunek konopi ma taki sam wpływ na organizm? Różnią się one między innymi zawartością terpenów, które wpływają na smak rośliny. Ich zawartość zależy od rodzaju konopi. Terpeny, na przykład, mogą powodować, że Sativa i Indica wywołują różne efekty.

Sativa czy Indica: którą odmianę wybrać? Którą odmianę powinienem wybrać?

Sativa jest dla Ciebie, jeśli chcesz silnych doznań i dobrej zabawy przez długie godziny. Chcesz także cieszyć się życiem bez żadnych zmartwień. Zapewni ci niekończące się zapasy energii do zabawy i działania!

Indica opinie ma dobre i jest to idealny wybór dla tych, którzy chcą się zrelaksować i odprężyć w samotności. Poczujesz się spokojny i zrelaksowany, a Twój nastrój będzie w idealnym stanie. Doświadczysz wewnętrznego spokoju i harmonii. Jeśli masz problemy ze snem, ta odmiana marihuany z pewnością pomoże Ci dobrze się wyspać.

Pamiętaj, że zbyt duże spożycie marihuany może być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. W wielu krajach uprawa i używanie marihuany jest zabronione. Musisz o tym pamiętać, zanim zdecydujesz się eksperymentować z którąkolwiek z różnych odmian.

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)