
Chcesz pożegnać się z papierosem? Sprawdź, jak się do tego przygotować
Nie ma uniwersalnej metody rzucania palenia, która zadziałałaby u każdego. Istnieje jednak kilka zasad, które warto zastosować, jeśli chcemy rozstać się z przysłowiowym „dymkiem”.
Dlaczego chcę rzucić palenie? Zwizualizuj swój cel
Całą swoją wolą pragniesz rzucić papierosy, a mimo to wciąż powracasz do zgubnego nawyku? Nie czekaj na życiowe rewolucje, działaj tu i teraz. Pomóc może skonkretyzowanie celu, który chcesz osiągnąć. Niech jednak nie będzie to enigmatyczne „lepsze zdrowie”. Policz, ile pieniędzy rocznie zaoszczędzisz dzięki rozstaniu z papierosem i zastanów się, co z tymi środkami zrobisz. Przeczytaj publikacje naukowe na temat szkodliwości palenia i postaraj się uświadomić sobie, jaką ilość toksyn wdychałeś do tej pory. Wyobraź sobie, jak dumny będziesz z siebie, gdy uda Ci się osiągnąć cel.
Oczyść otoczenie i zaangażuj swoich bliskich
Ustal, czy jedynie zmniejszasz dawkę nikotyny, czy rezygnujesz z niej raz a dobrze. Najlepsze jest połączenie obu tych strategii - unikniesz wtedy szoku związanego z nagłym odstawieniem substancji uzależniającej. Przez kilka tygodni zmniejszaj ilość wypalanych papierosów, tak aby w „godzinie zero” była to mniej niż połowa dotychczasowej puli. I dopiero wtedy wyznacz dzień, w którym zrezygnujesz z palenia w sposób definitywny.
Pozbądź się wszystkich papierosów, popielniczek, zapalniczek i zapałek (ewentualnie zostaw jedno pudełko do zapalania świeczek). Usuń ze swojego otoczenia wszystko, co kojarzy Ci się z papierosami. I koniecznie powiadom o swoich zamiarach domowników, a także znajomych z pracy. Pamiętaj, że postanowienie, które zakomunikujesz otoczeniu dużo trudniej jest złamać.
Przygotuj żelazny zestaw, który złagodzi głód nikotynowy
Istnieją produkty, które pomogą Ci ujarzmić głód nikotynowy. Musisz jednak mieć je pod ręką jeszcze zanim wypalisz ostatniego papierosa, ponieważ w momencie detoksu ani Ci w głowie będzie szukanie ich w sklepach. Kup bezcukrową gumę do żucia i noś w kieszeni paczkę ze zdrowymi przekąskami, takimi jak pestki dyni czy suszona żurawina. Sięgaj po nie, gdy poczujesz ochotę na zaciągnięcie się dymkiem. Miej przy sobie drobiazg, który można obracać w palcach podczas stresujących sytuacji – breloczek lub piłeczkę antystresową. Korzystaj też z naturalnych preparatów, które hamują głód nikotynowy i ułatwiają rozstanie z nałogiem. Środkiem, po który warto sięgnąć są tabletki Nicorix, http://medicot.pl/produkt/leki-na-rzucanie-palenia-nicorix/.
Rzucanie palenia to żmudny proces, ale wart wysiłku. Nawet jeśli kilka razy poniosłeś porażkę, nie poddawaj się, bo na rezygnację z papierosów nigdy nie jest za późno.
Agnieszka Dec
Materiał zewnętrzny
Zobacz również
Komentarze (0)
Jakie wymiary ma turniejowy kort do squasha?
VSquash jest jednym z najciekawszych i najbardziej dynamicznych sportów halowych, który zyskuje coraz większą popularność na całym świecie, w tym również w Polsce. Ten szybki i wymagający sport nie tylko dostarcza mnóstwa adrenaliny, ale także stanowi doskonałą formę aktywności...
VCzy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad dietą pudełkową w Krakowie? Zyskuje ona na popularności, szczególnie wśród tych, którzy poszukują zdrowego, zbilansowanego posiłku bez konieczności spędzania godzin w kuchni. Ale jaka jest rzeczywistość, jeżeli chodzi o...
V Oliwy smakowe to jeden z najprostszych, a zarazem najbardziej wyrafinowanych sposobów na wzbogacenie kulinarnych doznań. Wśród nich szczególną pozycję zajmują oliwa czosnkowa i truflowa, które zachwycają aromatem, podkreślają smak potraw i nadają im elegancji...
Zostaw komentarz