18 maja 2018 Udostępnij

Co to jest gainer i dlaczego warto go stosować?

Masa mięśniowa zależy głównie od dobrze zbilansowanej diety oraz treningów dobranych do indywidualnego celu. Bycie na tzw. „masie” wymaga spożywania większej ilości kalorii niż organizm potrzebuje normalnie. Dodatkowe kalorie można przyswoić w postaci większych porcji konwencjonalnego jedzenia, lub specjalnie przeznaczonych do tego odżywek na masę.

Masa w biegu

Tryb życia w ciągłym biegu, nie sprzyja przyrządzaniu regularnie posiłków o określonej kaloryczności. Jeśli na treningi uczęszczamy zaraz po pracy, czyli trenujemy popołudniami lub wieczorami, trudno przygotować i zjeść posiłek po treningowy odpowiednio zbilansowany. W takich sytuacjach pomocny może okazać się gainer, suplement diety, który uzupełni niedobór makroskładników naszej diety. Kluczowe po ciężkim treningu, podczas którego walczymy o przyrost masy mięśniowej, jest uzupełnienie węglowodanów oraz białka, które wspomagają regenerację i odbudowę glikogenu. Odżywki na masę typu gainer, pomagają zaspokoić te pierwszą potrzebę po treningową, dzięki mieszance węglowodanowo – białkowej. Dlatego można w niektórych przypadkach wykorzystywać je jako posiłek, w przypadku gdy makro z danego dnia nie zgadza się z normami z innych dni. Produkt ten jako suplement diety zawiera tłuszcze. Ze względu na to, warto zwrócić uwagę by odżywki, po które sięgamy były sprawdzone i z wyższej półki. Takie produkty nie spowodują otłuszczenia ciała, a nabranie masy mięśniowej.

Dla kogo polecany

Odżywki białkowe i inne suplementy na masę, polecane są w szczególności dla osób o wątłej budowie, w szczególności ektomorfikom, którym ciężej przybrać na wadze. W tym przypadku należy uważać jednak by nadmiernie nie zalać się tłuszczem i wodą, poprzez złe dawkowanie. Przykładowo dostępny w ofercie Activlab gainer Mass Up to suplement na masę o wysokiej skuteczności dla osób, które chcą zbudować masę mięśniową. Jego wysoka kaloryczność, a jednocześnie dobry skład (koncentrat białka serwatkowego z węglowodanami złożonymi oraz prostymi z dodatkiem kreatyny, tauryny) sprawia, że korzystać z niego mogą sportowcy, nie tylko ćwiczący siłowo. Często odżywki na masę są stosowane przez osoby, które mają normalną budowę ciała, jednak chcą takimi suplementami zastąpić posiłek. Odpowiednio zbilansowana dieta jest czasochłonna i kosztowna. W przypadku gdy narzekamy na brak jednego i drugiego, wypicie koktajlu białkowego sprawdzi się doskonale. Suplementujesz kreatynę, chcesz by się lepiej wchłaniała? Łączenie tych dwóch suplementów pozwoli Ci osiągnąć jeszcze lepsze wyniki poprzez większą wchłanialność kreatyny.

Co to jest gainer i czym się charakteryzuje?

Produkty tego typu zwiększają masę mięśniową, dzięki połączeniu białka oraz węglowodanów. Spośród szerokiej gamy produktów tego typu główną różnicę dostrzega się w proporcjach głównych składników: białka i węglowodanów. Osoby, którym najbardziej opornie przybiera się na wadze, mogą wybrać produkt z mniejszą ilością białka, za to mające w składzie więcej cukrów – ma to związek z prawidłowym bilansem energetycznym, który może być w początkowym etapie budowania masy zachwiany. Produkty różnią się również w związku z innym składem kalorycznością porcji. Ze względu na brak określonego składnika w diecie, można szukać na rynku odżywki na masę mięśniową z dodatkami tłuszczy, minerałów, lub szukać czegoś idealnego dla siebie.

Gainer jak i inne odżywki dostępne na rynku należy dostosować do indywidualnych potrzeb, rodzaju wykonywanej aktywności oraz diety. Odpowiednio dawkowane mogą przynieść dużo korzyści, pozytywnie wpływając na sylwetkę i samopoczucie.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)