20 maja 2022 Udostępnij

Jak dobrać okulary do twarzy i jej kształtu? Konkretne wskazówki!

Okulary to bez wątpienia jeden z ważniejszych wynalazków ludzkości. Ten prosty przyrząd składający się z pary szkieł i oprawy umożliwia zmniejszenie skutków wrodzonej lub nabytej wady wzroku, stanowiąc prawdziwe wybawienie dla osób borykających się z problemami zaburzeń refrakcji lub akomodacji oka. Z biegiem lat okulary były coraz bardziej ulepszane. Stosowane przy ich produkcji nowoczesne technologie pozwalają na dopasowanie ich do potrzeb różnych grup ludzi. Jednakże okulary to nie tylko praktyczne narzędzie do poprawy wzroku i ochrony oczu, lecz także świetny sposób na kreowanie wizerunku. Współczesny klient myśli o nich zarówno w kontekście jakości widzenia, jak i estetyki. Na czym polegają podstawowe zasady dotyczące doboru oprawek? Przeczytaj tekst i znajdź odpowiedź.

Okulary plusy i minusy – które powinienem kupić?

Okulary są jednym z najskuteczniejszych sposobów wyrównywania wad refrakcji takich jak krótkowzroczność (miopia) czy dalekowzroczność (hyperopia). Osoby noszące okulary bardzo często pytają, czym różnią się szkła oznaczone jako „minus” od tych popularnie nazywanych „plusami”. Aby dowiedzieć się, jakie okulary powinieneś kupić, musisz udać się do specjalisty. Dedykowanymi ekspertami w zakresie diagnozowania wad wzroku oraz dobierania pomocy optycznych (okularów bądź soczewek kontaktowych) są optometryści. Jeśli na swojej recepcie zobaczysz, że optometrysta przepisał ci szkła z mocami dodatnimi, oznacza to, że w twoim przypadku potrzebna jest korekcja dalekowzroczności. Jeśli zaś specjalista zapisze ci okulary z „minusem”, wiesz już, że jesteś krótkowidzem. Więcej na temat dwóch najpopularniejszych wad wzroku przeczytasz m.in. w artykule: http://ioptyk.pl/dalekowzrocznosc-i-krotkowzrocznosc-czym-sie-objawia/.

W jakim sklepie można tanio kupić okulary?

Wiele osób dopytuje się, gdzie kupić dobre oprawki korekcyjne i ile kosztują okulary. Wybór odpowiednich okularów jest bardzo ważną sprawą w kontekście naszego zdrowia, dlatego nie można pozostawiać jej przypadkowi. Myśląc o zakupie okularów korygujących należy wystrzegać się przypadkowych miejsc typu hipermarket, drogeria czy stacja benzynowa. Tak naprawdę jedynym miejscem, gdzie warto kupić okulary, jest optyk – stacjonarny bądź internetowy. Na koszt kompletnej pary okularów składa się cena szkieł plus cena oprawek. To, ile pieniędzy wydasz na okulary, jest uzależnione m.in. od typu soczewek okularowych oraz modelu oprawek, na który się zdecydujesz. Należy pamiętać, że okulary są narzędziem mającym chronić wzrok, dlatego nie należy na nich oszczędzać. Wybierając najtańsze oprawki i szkła narażasz się na codzienny dyskomfort, dlatego lepiej trochę dołożyć i mieć pewność, że będziesz z nich zadowolony. Jeżeli szukasz okularów naprawdę dobrej jakości, ale zależy ci na przystępnej cenie, zapoznaj się ze szczegółami oferty sklepów internetowych. Dostępne tam produkty są nawet o kilkadziesiąt procent tańsze od tych w salonach stacjonarnych.

Dobieramy okulary do kształtu twarzy!

Najwyższa pora przejść do najważniejszego tematu naszego wpisu, czyli odpowiedzi na pytanie jak dobierać okulary do kształtu twarzy. Jeśli nie wiesz, w jakiego rodzaju oprawkach jest ci najładniej, warto kierować się kilkoma sprawdzonymi zasadami. Przy twarzy okrągłej najlepiej prezentują się modele kanciaste i prostokątne, a także wszystkie oprawki o kocich kształtach. Odwrócą one uwagę od zbyt pełnej buzi i wydobędą jej delikatne, młodzieńcze rysy. Analogicznie, w przypadku twarzy prostokątnej, prawdziwym strzałem w dziesiątkę będą okulary o kształcie owalnym lub lekko zaokrąglonych ramkach. Takie kształty optycznie wyrównają proporcje twarzy oraz złagodzą jej ostre rysy. Natomiast posiadacze twarzy trójkątnej powinni zainteresować się przede wszystkim modelami o kocim kształcie oraz klasycznymi aviatorami. Przy takich rysach świetnie sprawdzą się wszelkie lekkie i delikatne oprawki, również te z prawie niewidocznym dołem. Prawidłowo dobrane oprawki sprawią, że będziemy wyglądać atrakcyjniej, a twarz nabierze wyrazu. Pamiętaj, że oprócz odpowiedniego kształtu oprawek ważny jest też ich rozmiar. Okulary nie powinny zakrywać brwi, uciskać nosa i skroni, nie mogą też zsuwać się i przekrzywiać. Właściwie dopasowane oprawki powinny pozostać przez cały czas w tym samym miejscu – gdy się uśmiechasz, nie mogą podnosić się do góry. W idealnie dobranych okularach dół frontu opiera się na policzkach, a górna część układa się na linii brwi.

Artykuł partnera

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)