5 października 2016 Udostępnij

Jak skończyć ze słodyczami?

Wielki kubeł lodów, koc i ulubiony film to najczęstsze rozwiązanie, które wybieramy kiedy jest nam smutno lub jesteśmy zestresowani. Niestety nie jest to dobre dla naszej wagi oraz naszego zdrowia. Dlaczego w momentach kryzysu sięgamy po słodycze?

- W sytuacjach stresowych sięgamy zazwyczaj po słodycze, a nie po warzywa, z uwagi na to, że cukier jest uzależniający i jeżeli dzieje się coś złego, to staramy się nim uzupełnić wewnętrzną pustkę – mówi newsrm.tv Natalia Łasek, dietetyk, nVit, poradnia dietetyczna. Słodycze, a więc cukier, kojarzą nam się z czymś dobrym, więc żeby wynagrodzić sobie niepowodzenia sięgamy wtedy po słodycze.

Wiele osób chcąc wyeliminować słodycze z diety robi to z dnia na dzień. Jednak jak tłumaczy Natalia Łasek, słodycze uzależniają, więc może pojawić się syndrom odstawienia. Będziemy się czuć źle, będzie nas bolała głowa czy po prostu będziemy zmęczeni.

>> Przeczytaj również o miodzie, alternatywie dla słodyczy

Nadmiar cukru

Najlepiej jest postawić sobie jasny cel, na przykład, że w ciągu dwóch tygodni wyeliminujemy cukier z naszego jadłospisu. Jeżeli nie potrafimy sobie odmówić zjedzenia czegoś słodkiego, to w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wybranie sobie jednego dnia w tygodniu, w którym będziemy sobie pozwalać na zjedzenie np. batonika czy czekolady.

Źródło: newsrm.tv

 

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)