14 września 2021 Udostępnij

Dlaczego lokalizator GPS to dobre rozwiązanie dla branży farmaceutycznej?

Dobry lokalizator GPS dla branży farmaceutycznej to nie tylko możliwość monitoringu, ale też wiele innych udogodnień.

Chcesz dowiedzieć się, dlaczego moduł GPS to bardzo praktyczne narzędzie dla osób, które zajmują się dystrybucją leków? Zachęcamy Cię do przeczytania tego tekstu.

Bezpieczny transport towarów farmaceutycznych

Niektóre towary farmaceutyczne, będąc przewożone do aptek i szpitali, muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki przechowywania. W innym wypadku zmienią swoje właściwości i nie będą nadawać się już do użytku.

Aby zagwarantować zaopatrzeniu medycznemu właściwy transport, ważny jest stały pomiar temperatury, wilgotności itp. w chłodni pojazdu. Z pomocą przyjść tu może lokalizator GPS z funkcją monitorowania temperatury. Dzięki niemu każda, nawet minimalna jej zmiana, zostanie natychmiastowo wychwycona i będzie można zareagować w odpowiednio szybkim czasie.

Moduły GPS IKOL zostały wyposażone w czujniki temperatury, więc umożliwiają jej pełną kontrolę. Z nimi wszystkie towary zostaną przewiezione szybko, sprawnie i – przede wszystkim – bezpiecznie.

Geograficzna baza klientów – ułatwienie dla dostawców

Każdy dostawca zaopatrzenia medycznego chce mieć w jednym miejscu wszystkie potrzebne dane o klientach, których musi odwiedzić. Takie ułatwienie codziennej pracy sprawi, że będzie ona wykonywana o wiele efektywniej.

Jedną z funkcji GPS oferowanych przez IKOL jest możliwość tworzenia geograficznej bazy klientów i punktów. Pozwala ona na umieszczenie na mapie dowolnej liczby punktów i nadanie im odpowiednich nazw.

Podczas dodawania każdego z punktów w systemie IKOL wystarczy wpisać adres danego miejsca w polach formularza, by zostało ono oznaczone na mapie.

Monitorowanie dostawców, a baza klientów

Geograficzna baza klientów i punktów to jednak nie tylko narzędzie dla dostawców – sprawdzi się ono także w przypadku ich pracodawców. Dzięki tej usłudze można bowiem monitorować:

 • obecną lokalizację pracowników,
 • czas spędzony przez dostawcę u danego klienta,
 • częstotliwość odwiedzin klienta przez dostawcę
 • i nie tylko.

Sprawdzanie kompetencji kierowców – Ecodriving i IKOL CAN

Zatrudniając kierowców, dobrze jest mieć możliwość sprawdzenia ich kompetencji – zwłaszcza, gdy przewożą oni leki i inne podobne produkty. Można to zrobić dzięki lokalizatorowi IKOL CAN i funkcji Ecodrivingu.

Zamontowanie w pojeździe dostawcy modułu IKOL CAN umożliwi pracodawcy przeanalizowanie jego stylu jazdy. Będzie mógł sprawdzić m.in.:

 • zużycie paliwa przez kierowcę,
 • przebyte trasy,
 • miejsca i czas postojów,
 • czas przejazdów,
 • pozycję kierowcy w czasie rzeczywistym,
 • popełniane przez kierowcę błędy (jazda na biegu jałowym, zbyt gwałtowne hamowanie i zakręty itp.)
 • i nie tylko.

Monitoring GPS – pomocny przy przewozie leków

Jak widać, odpowiednie wykorzystanie lokalizatorów GPS może więc poprawić jakość dostawy zaopatrzenia medycznego oraz bezpieczeństwo pracownika na drodze. Pozwoli ono też zmniejszyć wydatki związane z podróżami dostawcy.

Można zatem śmiało powiedzieć, że wybór monitoringu GPS to korzystna decyzja dla branży farmaceutycznej.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)