15 grudnia 2020 Udostępnij

Spalacze tłuszczu dla aktywnych

​L-karnityna jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ma również działanie wspomagające odchudzanie, dlatego też często wykorzystywana jest u osób aktywnych oraz pragnących poprawić swoją sylwetkę. W jaki sposób ta substancja oddziałuje na ludzki organizm? Co można osiągnąć dzięki suplementacji l-karnityną? Jak należy ją stosować?

  1. Czym jest l-karnityna?
  2. W jaki sposób l-karnityna wpływa na ludzki organizm?
  3. Spalacze tłuszczu w procesie odchudzania
  4. Dawkowanie l-karnityny

Czym jest l-karnityna?

L-karnityna to związek chemiczny, znajdujący się w organizmie człowieka. Syntezowana jest ona w wątrobie, nerkach i mózgu z dwóch aminokwasów, do których zaliczyć można lizynę oraz metioninę. Karnityna ulokowana jest głównie w mięśniach szkieletowych oraz sercu. Nie ulega ona procesowi metabolizmu L-karnityna jest ważnym składnikiem codziennej diety. Można ją znaleźć głównie w mięsie, produktach mlecznych i drożdżach. Żeby uzupełnić organizm o większa ilość tego związku, stosować można także suplementację.

W jaki sposób l-karnityna wpływa na ludzki organizm?

Karnityna spełnia w organizmie człowieka wiele ważnych funkcji. Uczestniczy w metabolizmie lipidów oraz posiada zdolność do obniżania cholesterolu. Wpływa ona również na aktywność hormonów, w tym testosteronu oraz hormonów tarczycy. Dzięki  nasileniu procesów spalania kwasów tłuszczowych, związek ten hamuje przyrost tkanki tłuszczowej, a także przeciwdziała otyłości. Ma ona korzystne działanie na układ nerwowy człowieka. Długotrwała suplementacja zwiększa zdolność do uczenia się i poprawia refleks. L-karnityna posiada działanie przeciwutleniające, bierze również udział w przemianach węglowodanowych, dzięki czemu spełnia rolę materiału energetycznego zastępując glikogen.

Spalacze tłuszczu w procesie odchudzania

Spalacze tłuszczu są niezwykle często wykorzystywane przez osoby trenujące do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Karnityna odgrywa istotną rolę w procesie odchudzania. Substancja ta usprawnia metabolizm tłuszczu, a co za tym idzie, pomaga również w zapobieganiu tworzenia się nowych fałdek oraz cellulitu. Oczywiście nie można traktować jej jako magiczny środek, który pomoże schudnąć bez podejmowania jakichkolwiek innych działań. W tym celu potrzebna jest bowiem jeszcze zdrowa i zbilansowana dieta, a także odpowiednia dawka aktywności fizycznej. Należy także unikać cukrów prostych i tłuszczów nasyconych. 

Dawkowanie l-karnityny

Warto stawiać na dobrej jakości suplementy, które należy nabywać w sprawdzonych i bezpiecznych miejscach. L-karnitynę nabyć można między innymi za pośrednictwem internetu, korzystając z adresu https://pafoscan.pl/spalacze-tluszczu/1047-biogenix-l-carnitine-1500-120-kaps.html. L-karnityna Biogenix dostępna jest w formie wygodnych tabletek. W jednej kapsułce znajduje się dawka 1500 mg. Z suplementu korzystać mogą osoby dorosłe, które pragną zwiększyć ilość tego związku w swojej codziennej diecie. Zaleca się spożywanie jednej kapsułki dwa razy dziennie, popijając ją dużą ilością wody. Z preparatu nie powinny korzystać jednak kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Stosowanie suplementacji jest niezwykle ważnym elementem w przypadku osób, które liczą na osiągnięcie zadowalających efektów. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że organizm może samodzielnie tylko w niewielkim stopniu wypełnić zapotrzebowanie naszego organizmu na ten związek. Niedobór l-karnityny może być powodem ogólnego osłabienia mięśniowego, nieprawidłowości w obrębie mięśnia sercowego, a także niewydolności serca.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)