23 grudnia 2022 Udostępnij

Obliczanie BMI oraz BMR z BeDiet Catering - kalkulator

​Chcesz zdecydować się na dietę pudełkową, ale nie jesteś pewien, jaka opcja będzie dla Ciebie najlepsza? Skorzystaj z bezpłatnych narzędzi online i oblicz swoje BMI oraz BMR. W ten sposób będziesz mógł dobrać dla siebie opcję, która idealnie wpisze się w Twoje plany na poprawę sylwetki i wyrobienie właściwych nawyków żywieniowych. Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się więcej!

BMI - jak obliczyć w szybki i prosty sposób?

BMI jest wskaźnikiem, który służy do określenia prawidłowej masy ciała. Do jego wyliczenia niezbędna jest znajomość swojego wzrostu oraz wagi. Zależność między nimi pokazuje, czy mieścisz się w normie albo zmagasz się z niedowagą lub nadwagą. 

BMI jak obliczyć tę wartość? W tym celu najlepiej posłużyć się dostępnymi w sieci darmowymi narzędziami. Znajdziesz takie na stronie BeDiet Catering. Zautomatyzowany kalkulator BMI wykona za Ciebie wszystkie wyliczenia i natychmiast pokaże Ci wyniki. W ten sposób w parę sekund poznasz swoją prawidłową masę ciała. 

Pamiętaj, że wynik BMI nie zawsze jest precyzyjny. Nie uwzględnia on na przykład rozwiniętej masy mięśniowej towarzyszącej aktywnemu trybowi życia. Dlatego otrzymane wyniki należy traktować wyłącznie jako pomocną wskazówkę, a nie pewny wyznacznik tego, w jakiej formie znajduje się Twoje ciało. 

BMR kalkulator - darmowe narzędzie online 

Po obliczeniu wskaźnika BMI warto uzyskać dodatkowe informacje i wyliczyć również BMR. Pozwoli Ci to na sprawdzenie zapotrzebowania energetycznego Twojego organizmu. W ten sposób będziesz mógł odpowiednio skomponować posiłki i dobrać je w taki sposób, by ich kaloryczność pomogła Ci w osiągnięciu założonego wcześniej celu.

BMR kalkulator uwzględnia więcej wartości niż waga i wzrost. Oprócz powyższych należy podać także wiek, płeć oraz częstotliwość i intensywność uprawianych aktywności fizycznych. Dzięki uwzględnieniu tak wielu czynników możliwe jest określenie zapotrzebowania kalorycznego ze znaczną dokładnością.

Wskaźnik BMR pozwala nie tylko określić zalecane dzienne spożycie kalorii, ale także ich minimalna ilość. To świetne narzędzie dla tych, którzy się odchudzają, gdyż pozwala na zaplanowanie mniej kalorycznych posiłków i równocześnie przestrzega przed zbyt radykalnym ograniczeniem jedzenia.

BeDiet Catering- idealne rozwiązanie dla Ciebie

Obliczenie BMI i BMR pozwala na uzyskanie wielu informacji, które są przydatne przy planowaniu nowej, zdrowej diety. To jednak tylko połowa drogi w osiągnięciu swojego celu i zawalczenia o zdrową sylwetkę. Równie ważne jest skomponowanie pełnowartościowych posiłków mieszczących się w dozwolonym przedziale kalorycznym. 

Zamiast poświęcać czas na żmudne zakupy spożywcze i przygotowywanie jedzenia, możesz postawić na łatwiejsze rozwiązanie. Odpowiednio dobrana dieta pudełkowa sprawi, że nie będziesz musiał przejmować się gotowaniem, ale wciąż zjesz zdrowe i dopasowane do Twoich potrzeb posiłki.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, koniecznie sprawdź, co oferuje dieta Chodakowska. Wszystkie szczegóły dotyczące oferty znajdziesz na stronie! 

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)