27 grudnia 2022 Udostępnij

Hipnoterapia Kielce kto może skorzystać z hipnozy i kiedy warto?

Choć hipnoza bywa kojarzona z usypianiem ludzi w rzeczywistości nie sprowadza się do tego i w niewielkim stopniu przypomina pokazowe sztuczki znane z telewizyjnych show, hollywoodzkich filmów, książek z gatunku fantastyki. W praktyce hipnoza jest jedną z metod wykorzystywaną w diagnozowaniu oraz oraz leczeniu różnych schorzeń. Hipnoterapia jest skuteczna i bezpieczna pod warunkiem korzystania z usług odpowiednio wykwalifikowanego specjalisty z doświadczeniem. 

Leczenie w odmienionym stanie świadomości

Stan głębokiego zrelaksowania, zbliżony do głębokiej medytacji, na pograniczu jawy ze snem to hipnoza. Człowiek wprowadzony w niego wyróżnia się dużą podatnością na sugestie. Można wyróżni różne poziomy hipnozy, głęboki i niski. W obu można osiągnąć określone rezultaty. Wprowadzenie do hipnozy obejmuje zastosowanie przez hipnotyzera odpowiednich technik relaksacyjnych podczas, gdy pacjent znajduje się w wygodnej pozycji, siedzącej lub leżącej. Może zamknąć oczy. W czasie sesji pozostaje mocno skoncentrowany, zyskuje większą kontrolę nad wewnętrznymi procesami cielesnymi i psychicznymi. Jest to stan poszerzonej świadomości. Wbrew spopularyzowanym obawom, wychodzenie z hipnozy jest łatwe. Wystarczy otworzyć oczy po dłuższej chwili milczenia hipnotyzera. W czasie hipnozy specjalista odnosi się do problemu pacjenta. Wykorzystuje znane mu techniki hipnoterapii w zależności od reakcji poddawanego hipnozie.

Jak działa i w jakich problemach pomaga hipnoterapia?

Hipnoterapia stosowana jest z powodzeniem do diagnozy i leczenia psychosomatycznych zaburzeń, problemów emocjonalnych. To świetny sposób radzenia sobie z chorobami takimi jak depresja, nerwica, alkoholizm i inne nałogi (nikotyna, leki, narkotyki), czy problemami obejmującymi różnego rodzaju fobie, przewlekły stres, kłopoty ze snem, ból fizyczny, niskie poczucie własnej wartości i inne. Hipnoza pozwala na trafienie do podświadomości. Poprzez pozytywne sugestie istnieje możliwość zmiany negatywnych stanów i emocji. Chodzi o to, by zdemaskować przyczyny konkretnych zaburzeń. W efekcie w czasie sesji możliwe staje się zmierzenie ze wszelkimi nieprzepracowanymi konfliktami, które zostały wyparte już ze świadomości, ale nadal tkwią w podświadomości. Działanie hipnozy zapewnia stan głębokiej relaksacji. Można uwolnić się od napięcia mięśniowego. Stan ten pozytywnie wpływa na samopoczucie. Warto stosować hipnoterapię:

  • w rekonwalescencji, aby szybko powrócić do zdrowia,
  • dla poprawy efektywności nauki,
  • w celu pozbycia się trudności w koncentracji i poprawy pamięci,
  • dla większej satysfakcji z życia erotycznego,
  • w zaburzeniach odżywiania (np. anoreksji, bulimii).

Pozytywne rezultaty sesji hipnoterapeutycznych obserwują pacjenci, którzy chcą zmniejszyć dolegliwości bólowe przed operacją czy lęk związany z hospitalizacją.

Skuteczność hipnoterapii i przeciwskazania do hipnozy

Osoba zahipnotyzowana ma kontrolę nad decyzjami. Może dowolnie wybrać, czy przyjmuje dane rozwiązanie, czy nie. Skuteczność hipnoterapii jest bardzo indywidualną kwestią. W niektórych przypadkach wystarczy kilka sesji, w innych z kolei leczenie trwające nawet kilka lat. Hipnoza nie jest odpowiednia dla dzieci do 7 lat i osób starszych. Nie powinny z niej korzystać osoby z kłopotami rozdwojenia jaźni. Zabiegi nie mają skutków ubocznych, co pozwala na korzystanie z hipnoterapii ciężarnym. Są tak samo bezpieczne, jak np. medytacja. Podsumowując, hipnoterapia jest rodzajem terapii, w której wykorzystywane jest zjawisko hipnozy. W trakcie hipnozy pacjent nie śpi i pozostaje cały czas świadomy, co pozwala mu zapamiętać cały przebieg sesji. Zachowuje zdolność do przerwania jej w każdym momencie. Hipnoterapia Kielce jest warta uwagi dla każdego.

Dowiedz się więcej wchodząc na https://hejos.pl/

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)