11 stycznia 2017 Udostępnij

W jaki sposób zadbać o nasze oczy?

Ciągle uczymy nasze dzieci podstawowych zasad higieny, dotyczących chociażby tego w jaki sposób powinniśmy dbać o czystość naszego ciała czy dłoni. Niestety wciąż nie mówi się jednak o higienie wzroku, która jak się okazuje jest dla nas równie ważna.

Co zatem zrobić aby nasze oczy miały się dobrze?

Oto kilka propozycji na temat tego jak możemy w naturalny sposób chronić nasz wzrok.

1. Chroń oczy przed promieniowaniem UV

Ciągle słyszy się o tym jak groźne dla naszej skóry jest promieniowanie UV. Nie można jednak zapominać o tym, iż ma ono negatywny wpływ także na nasz wzrok i co gorsza może doprowadzić do jego uszkodzenia. Dlatego też, bez względu na porę roku, powinniśmy zaopatrzyć się w dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne, wyposażone w wysoki filtr.

2. Odpowiednie światło do czytania

Lampka nocna nie jest najlepszym przyjacielem naszych oczu, gdy decydujemy się na czytanie przy niej. Jej światło nie jest bowiem wystarczająco jasne, przez co nasze oczy szybciej się męczą. Przez takie przyzwyczajenie możemy zacząć mieć problemy ze wzrokiem, które w konsekwencji prowadzą do jego pogorszenia.

Ochrona oczu

3. Odpowiednia ilość snu

Obecnie mnóstwo osób korzysta z ogólnodostępnych kropli do oczu, które redukują ich zaczerwienienie. Mogą nam one rzeczywiście pomóc w danym momencie, ale w dłuższej perspektywie nie zniwelują tego problemu. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest odpowiednia ilość snu każdego dnia oraz ograniczenie czasu, który spędzamy przed ekranami komputerów czy też przed telewizorami.

4. Marchewka na wzrok

Bogata w witaminę A marchewka to cudowne warzywo, które ma niezwykle pozytywny wpływ na nasz wzrok. Jej spożywanie przyczynia się do ochrony naszych oczu przed różnego rodzaju zaburzeniami, jak chociażby suche spojówki, oraz schorzeniami, typu kurza ślepota.

O prawidłową higienę wzroku powinien zadbać każdy z nas, ale jest ona niezwykle ważna przede wszystkim w przypadku osób, których członkowie rodziny chorowali na jaskrę lub zaćmę. W takiej sytuacji istotne jest także przechodzenie regularnych kontroli wzroku oraz zgłaszanie się do specjalisty w sytuacji, gdy zauważymy drastyczne pogorszenie się naszego widzenia czy nawet ból oczu.

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)