7 kwietnia 2021 Udostępnij

W jaki sposób zadbać o potencję, aby czuć się mężczyzną na 100%

​Problemy z potencją mogą występować na każdym etapie życia mężczyzny. Spadek libido i miękki wzwód, mogą mieć różne przyczyny, dlatego ważne jest, aby codziennie dbać o siebie i swoje zdrowie. Jednak jak poprawnie się za to zabrać? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, to zdecydowanie musisz przeczytać ten artykuł!

Problemy z erekcją - przyczyny

Czy chcesz dowiedzieć się, jak poprawić erekcję mężczyzn po 60ce? A może zastanawiasz się, jakie są najlepsze sposoby na problemy z erekcją po 30ce? Źródłem niskiego libido u mężczyzn jest wiele. Najczęściej przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieodpowiedni tryb życia, stres, zła dieta oraz brak aktywności fizycznej. Na jakość męskiego popędu seksualnego wpływa również zanieczyszczenie powietrza oraz niektóre choroby przewlekłe jak np. cukrzyca lub otyłość. Poniżej prezentujemy kilka sposobów na rozwiązanie powyższych problemów.

Dieta a większy popęd seksualny

Męska dieta jest specyficzna, powinna być obfita w tłuszcze nasycone, selen, cynk, apiol oraz witaminę D i E. To właśnie te związki chemiczne i organiczne najbardziej wpływają na ilość testosteronu w organizmie oraz jakość erekcji. Gdzie znajdziemy poszczególne składniki? Między innymi możemy je znaleźć w:

  • Cynk – orzechach, otrębach, pełnoziarnistym pieczywie oraz owocach morza;
  • Selen – pestkach dyni, rybach, brązowym ryżu, chudym mięsie np. w drobiu;
  • Apiol – korzeniu pietruszki i selerze;
  • Witamina E – orzechach, migdałach, ziarnach zbóż i tłustych rybach;
  • Witamina D – tłustych rybach, oleju lnianym, produktach zawierających kwasy Omega3.

Ponadto dieta każdego mężczyzny powinna być bogata w kakao i proteiny, ponieważ znajdujące się w nich substancje wspomagają ukrwienie penisa, a tym samym jakość wzwodu.

Aktywność fizyczna a lepsza erekcja

Posiadanie dobrej kondycji to wymóg, który należy spełniać, jeśli chce się posiadać udane życie seksualne. Regularne uprawianie sportu wspomaga ukrwienie wszystkich części ciała, w tym również penisa. Oprócz tradycyjnej aktywności warto zainteresować się ćwiczeniami, których docelowym przeznaczeniem jest poprawa sprawności seksualnej. Do takich ćwiczeń zaliczamy m.in.:

  • Ćwiczenia mięśni Kegla, które zapewniają dłuższą erekcję;
  • Ćwiczenie Start i Stop, podczas którego robi się kilku sekundowe przerwy podczas masturbacji;
  • Metoda Masters i Johnsons, podczas której w specyficzny sposób trzyma się penisa w dłoni.

Niskie libido – kiedy udać się do lekarza?

Odpowiedź na to pytanie jest jedna – powinniśmy udać się do lekarza, w momencie, kiedy wszystkie inne sposoby zawiodły. Zredukowaliśmy ilość stresu, zmieniliśmy tryb życia oraz dietę, uprawiamy sport kilka razy w tygodniu, ale nie widzimy żadnej poprawy. To znak, że nie obędzie się bez pomocy specjalisty. Doktor zleci nam całą listę badań, na podstawie której będzie mógł postawić trafną diagnozę.

Najprawdopodobniej przepisze on nam medykamenty o naturalnym składzie np. kama grę, viagrę lub cialis. Wszystkie te środki dostępne są tylko i wyłącznie na receptę, jednak istnieje pewna alternatywna opcja. W wielu aptekach możemy znaleźć produkty, które zawierają sildenafil, substancję znajdującą się w viagrze, która stosowana jest na zaburzenia erekcji. Można ją zakupić bez recepty.

Jeśli zatem chcesz się poczuć stuprocentowym mężczyzną, zacznij od trybu życia i codziennej rutyny. W przypadku, gdy nie przyniesie to żadnych skutków, skontaktuj się z lekarzem, który wdroży odpowiednie leczenie.

Artykuł partnera

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)