23 sierpnia 2022 Udostępnij

Jak wybrać biurko kosmetyczne?

Odpowiednio przemyślany i zaplanowany warsztat pracy przynosi korzystne efekty. Ergonomia sprzyja nie tylko szybkości przeprowadzanego zabiegu, ale również precyzji oraz komfortowi specjalisty. Dotyczy to praktycznie każdej branży, ale ogromne znaczenie ma szczególnie w przypadku usług kosmetycznych. W dobrym salonie, w którym dba się o klienta i pracownika, nie może zabraknąć biurka. To wygoda, którą w trakcie zabiegu doceniają obie strony. Jak więc wybrać biurko kosmetyczne do swojego salonu? 

Jakość i komfort przekładają się na zadowolenie klientów 

Jak klientki wybierają swój ulubiony salon kosmetyczny? Kierują się one wieloma kryteriami. Niewątpliwie w pierwszej kolejności sprawdzają jakość i koszt usług. W czołówce znajduje się także komfort podczas wykonywania zabiegu. Dlatego też bardzo istotne znaczenie w tym aspekcie ma wybór odpowiedniego biurka kosmetycznego.  

Odpowiednio dobrane meble, to również komfort pracy kosmetyczki, co przekłada się także na jakość usługi. Zmęczonej kiepskimi warunkami kosmetyczce lub stylistce paznokci, trudno jest zadbać o dobre samopoczucie osoby siedzącej naprzeciwko. Przy bolącym karku i plecach po wielogodzinnej pracy, uśmiech na twarzy i miłe słowo przychodzą z trudem. A warto zaznaczyć, że jest to niezbędny element do budowania pozytywnych relacji z klientką.  

W tym miejscu należy również zwrócić uwagę na organizację pracy. To od niej bowiem zależy szybkość, z jaką obsługiwani są klienci salonu kosmetycznego. Im więcej osób korzysta z usług, tym większy zysk. Jeśli więc wspomina się o pracy stylistki paznokci, to powinna ona mieć wszelkie niezbędne akcesoria pod ręką. Idąc tym tropem łatwo się domyślić, jak dużym ułatwieniem będzie dla niej biurko kosmetyczne z dużą ilością szuflad i półek. 

Jakie biurko kosmetyczne wybrać? 

Biurka kosmetyczne są dostępne w wielu różnych modelach. Jedne mają więcej półek i szufla, drugie z kolei mniej. Czym więc kierować się przy wyborze tego mebla do swojego salonu kosmetycznego? Przede wszystkim ogromne znaczenie ma rodzaj oferowanych usług. Przy stanowisku pracy stylistki paznokci z pewnością przyda się wbudowany w blat pochłaniacz pyłu.  

Nie bez znaczenia jest również szerokość powierzchni do pracy. Powinna ona uwzględniać odległość, jaka dzieli specjalistkę od klientki i odpowiadać fizjologicznej budowie obu stron. By dotrzeć do znacznie oddalonej od siebie dłoni, trzeba zwiększyć kąt nachylenia ciała, co prowadzi do szybkiego zmęczenia i większa ryzyko wystąpienia przeciążeń. 

Jeśli salon kosmetyczny jest małych rozmiarów i dodatkowo jest wyposażony w półki oraz regały, to nie ma konieczności kupowania dużego i rozbudowanego biurka. W tym przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem będzie model, który będzie miał więcej przestrzeni pod blatem. Na samym blacie natomiast, obok pochłaniacza pyłów, powinno znaleźć się miejsce na roboczą lampę, podkładkę pod nadgarstek dla klientki i niezbędne akcesoria do wykonania usługi. 

Artykuł partnera

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)