6 sierpnia 2021 Udostępnij

Suplementy stosowane wspomagająco przy dietach odchudzających vs. suplementy na odchudzanie

Czy suplementy stosowane wspomagająco przy dietach odchudzających to te same produkty co suplementy na odchudzanie? Czy działają w taki sam sposób jak tabletki na odchudzanie, a może ich rola jest całkowicie inna? Jeśli stosujesz dietę w celu redukcji masy ciała, dowiedz się jaką suplementację warto rozważyć.

Suplementy na odchudzanie, a suplementy stosowane wspomagająco przy dietach odchudzających - rozróżnienie

Zacznijmy od kluczowego rozróżnienia: suplementy na odchudzanie, czyli tak modne ostatnio tabletki na odchudzanie, to nie to samo co suplementy stosowane wspomagająco przy dietach odchudzających, które wiele osób określa skrótowo jako “suplementy wspomagające odchudzanie”. Tabletki na odchudzanie obiecują (bo przecież nie gwarantują) znaczące przyspieszenie metabolizmu, a często i również hamowanie apetytu. Z kolei suplementy stosowane wspomagająco przy dietach odchudzających to zazwyczaj preparaty witaminowo-minerałowe, które mają za zadanie wesprzeć nas podczas diety odchudzającej. Dobrze skomponowane zawierają kluczowe dla zdrowia składniki, które podczas stosowania diety mogą być dostarczane z pożywieniem w niewystarczającej ilości i przez to zaburzać prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Wiele zawartych w nich składników mineralnych i witamin również bardzo często odpowiada za prawidłowy metabolizm oraz produkcję energii. Nie należy mówić jednak o nich, że to “typowe” suplementy na odchudzanie.

Suplementy stosowane wspomagająco przy dietach odchudzających - czy w ogóle warto je stosować?

Są trzy główne powody, dla których warto stosować dobrze dobrany suplement:

  1. Dodanie energii i polepszenie samopoczucia - podczas diety odchudzającej bardzo często czujemy się zmęczeni i bez sił. A to przecież nie pomaga w utrzymaniu postanowień. Pomóc nam mogą witaminy wspierające zmniejszenie uczucia zmęczenia, takie jak witamina B6 oraz C, magnez, a także dodający energii ekstrakt z żeń-szenia.
  2. Dbałość o zdrowie, czyli niedopuszczenie do strat witamin i minerałów z organizmu - nasz układ nerwowy i odpornościowy powinien funkcjonować prawidłowo bez względu na to, czy się teraz odchudzamy czy nie. Niacyna, tiamina, potas, jod, witamina E i C, czy żelazo, to przykłady składników, których może nam brakować.
  3. Wsparcie dla mięśni – szczególnie, gdy łączymy dietę odchudzającą z ćwiczeniami fizycznymi ważne jest, aby przyjmować witaminy z grupy B, które poprawiają wytrzymałość mięśni oraz kwas foliowy, który pomaga w tworzeniu aminokwasów, czyli budulca mięśni. Skuteczne suplementy stosowane wspomagająco przy dietach odchudzających powinny zawierać te witaminy w dobrze przyswajalnej formie.

Co powinny mieć w swoim składzie suplementy stosowane wspomagająco przy dietach odchudzających?

Dobrym przykładem takiego kompleksowego zestawu, który zawiera kluczowe składniki mineralne i witaminy stosowane wspomagająco przy dietach odchudzających jest mix, który możesz znaleźć na: https://pure4me.pl/. Znajduje się tam wysoko przyswajalny kwas foliowy, witaminy z grupy B, witamina C, E, a także duża ilość magnezu, wapnia, jodu i potasu.

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1825048/ 

https://www.healthline.com/nutrition/best-supplements-for-energy#TOC_TITLE_HDR_2 

https://journals.sagepub.com/doi/pdf/10.1177/147323000703500301

https://newsinhealth.nih.gov/2013/08/should-you-take-dietary-supplements 

Artykuł partnera

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)