9 grudnia 2020 Udostępnij

Wszywki - jak to działa?

Mówi się, że tonący brzytwy się chwyta. Każdy, kto doświadczył zmagania się z nałogiem, wie, co znaczy to stare przysłowie. Gdy sądzisz, że próbowałeś już wszystkiego i nie ma dla ciebie nadziei, pamiętaj, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Być może brzmi to jak frazes, ale tak naprawdę jest. Wszywki są  jednym ze sposobów na radzenie sobie z chorobą alkoholową. Jak to działa i co warto na ten temat wiedzieć?

1. Czy wszywki są skuteczne?

2. Co się stanie, gdy wszywka wejdzie w reakcję z alkoholem?

Terapia uzależnień to skomplikowany proces, składający się z wielu etapów. Jeśli ktoś obiecuje ci magiczny środek, dzięki któremu twój problem natychmiast zniknie, a ty nie będziesz musiał przechodzić przez poszczególne etapy leczenia, wiedz, że droga do celu nie jest drogą na skróty. Na pewno nie w tym przypadku. Ale naprawdę istnieją skuteczne sposoby, które mogą ci pomóc

1. Czy wszywki są skuteczne?

Pytanie o skuteczność wszywek jest zapewne pierwszym, które przychodzi ci do głowy. A jak brzmi prawidłowa odpowiedź?

Wszywki alkoholowe często nazywane są również esperalem. To jedna z najpopularniejszych i najbardziej znanych farmakologicznych metod walki z alkoholizmem. Polega ona na tym, że pod skórę osoby uzależnionej od alkoholu, wszywane są tabletki, które zawierają aktywną substancję Disulfiram. Zadaniem wszywek jest uniemożliwienie rozkładu alkoholu w organizmie. W jaki sposób? Poprzez wywołanie uciążliwych reakcji organizmu, a tym samym wywołanie awersji osoby uzależnionej do spożywania napojów wysokoprocentowych.

Jak każdy lek, esperal można otrzymać jedynie w aptece i jedynie na receptę.

Zastanawiając się nad skutecznością preparatu, warto podkreślić, że nie likwiduje on uzależnienia od alkoholu, ani nie minimalizuje ochoty na wypicie napojów wyskokowych. Ale wszywki są jednym ze skutecznych sposobów na to, by lepiej radzić sobie z uzależnieniem. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: http://medjol.pl/wszywki.

2. Co się stanie, gdy wszywka wejdzie w reakcję z alkoholem?

Sekret wszywek polega właśnie na tym, jakie są skutki działania leku. Co się dzieje, gdy wszywka wejdzie w kontakt z alkoholem?

Wszywka działa niemal natychmiast. Już po kilku minutach występuje szereg nieprzyjemnych objawów: kołatanie serca, nudności, wymioty, uczucie gorąca, zaczerwienienie na twarzy. Są one na tyle odczuwalne, że w osobie uzależnionej wywołują awersję do picia.

Warto jednak wspomnieć, że mogą także wystąpić inne, znacznie bardziej dotkliwe objawy. Dlatego zastosowanie preparatu należy przemyśleć i skonsultować z kompetentną osobą.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)