21 marca 2022 Udostępnij

Regularne pranie mebli tapicerowanych poprawia samopoczucie

Meble tapicerowane takie jak tapczan, kanapa i sofa znajdują się praktycznie w każdym domu. To na nich odpoczywamy po ciężkim dniu. Służą nam również do spędzania czasu z przyjaciółmi oraz znajomymi. Często rodzinne wieczory również organizowane są właśnie na wielkogabarytowych meblach, które znajdują się w salonie.

Popularność tych mebli wynika z ich świetnych właściwości. Są one miękkie, przyjemne w dotyku oraz wygodne. Świetnie sprawdzają się jako miejsce odpoczynku, ale również można na nich pracować. W dobie wszechobecnej pracy zdalnej wiele osób skończyło z laptopem na kolanach, siedząc właśnie na kanapie. Taka sytuacja pokazała nam, że dbanie o czystość tych mebli jest niezmiernie istotna dla naszego komfortu życia.

Odpowiednia pielęgnacja mebli tapicerowanych może przełożyć się na jakość pracy. W jaki sposób? Badania wykazują, że osoby pracujące w czystych wnętrzach są znacznie bardziej produktywne. W takim razie zamówienie profesjonalnej usługi to wręcz inwestycja.

Nowoczesne pranie mebli tapicerowanych z dojazdem do klienta

Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą, czy osobą prywatną możesz skorzystać z pomocy profesjonalistów. Oferują oni pranie metodą ekstrakcyjną, które polega na zastosowaniu nowoczesnych środków czystości oraz urządzeń piorących najwyższej klasy. Wszystko po to, aby Twoje meble tapicerowane na nowo zachwycały swoim wyglądem.

Kupując meble wypoczynkowe, zwracamy bardzo dużą uwagę na to, jak one wyglądają. Istotne jest dla nas, aby dobrze prezentowały się w salonie lub biurze. Szeroki wybór tapicerek meblowych sprawia, że praktycznie każda osoba, niezależnie od swoich preferencji będzie w stanie dobrać właściwe dla siebie meble.

Niestety wystarczy kilka miesięcy, aby przestały one być aż tak estetyczne. Pojawiają się pierwsze plamy, być może przetarcia od niewłaściwego użytkowania. Części tych uszkodzeń można zapobiegać. Fachowe pranie tapicerki w mieście Ożarów to usługa, która poza wysokim standardem czystości oferuje również długotrwałą ochronę, która wynika z zastosowania nowoczesnych środków chemicznych.

Detergenty wykorzystywane przez specjalistów pozwalają stworzyć warstwę ochronną, która zabezpiecza do pewnego stopnia tkaninę, przed działaniem promieniowania UV. A to właśnie ono odpowiada za blaknięcie materiału. Dodatkowo tapicerki meblowe, które były poddawane fachowej usłudze, wykazują znacznie większą odporność na nadmierne wchłanianie zanieczyszczeń.

Jak przebiega skuteczne czyszczenie metodą ekstrakcyjną?

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób specjaliści są w stanie dotrzeć do najgłębszych warstw tkaniny? Wynika to z połączenia wiedzy oraz technologii. To właśnie metoda ekstrakcyjna pozwala doświadczonym pracownikom wybawić nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Oto w jaki sposób przebiega cała usługa:

  1. Przyjazd pracownika oraz rozeznanie – wyszkolony pracownik zjawia się pod wskazanym przez klienta adresem. Przygląda się on tapicerce meblowej. Jego celem jest rozpoznanie tkaniny, a następnie dobranie właściwych środków piorących i metod postępowania.
  2. Przygotowanie powierzchni – przed jakimikolwiek działaniami konieczne jest przygotowanie powierzchni do pracy. Fachowiec odsuwa meble od ściany oraz jeżeli jest to konieczne, zabezpiecza podłogi i ściany przed ochlapaniem.
  3. Odkurzanie – to bardzo istotny krok, którego nie warto pomijać. Podczas odkurzania pozbywamy się piasku oraz okruchów. Te wszechobecne suche zanieczyszczenia przyspieszają proces przecierania się materiału.
  4. Odplamianie – w niektórych wypadkach konieczne jest zastosowanie odplamiacza. Jest to mocny w działaniu środek, który stosowany jest na powierzchnię najbardziej uporczywych zanieczyszczeń.
  5. Pranie – zasadnicze pranie mebli tapicerowanych polega na rozprowadzeniu po ich powierzchni detergentu, a następnie szorowanie przy pomocy nowoczesnych urządzeń. Pozwala to na wybawienie nawet trudnych zanieczyszczeń.
  6. Odsysanie – na sam koniec procesu pracownik wykorzystuje urządzenia, które umożliwiają mu zassanie brudu oraz wilgoci.

Artykuł partnera

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)