10 lutego 2020 Udostępnij

Podpaski i tampony ekologiczne – dla komfortu i zdrowia kobiet

Każda dorosła kobieta korzysta regularnie ze środków przeznaczonych do dbania o higienę miejsc intymnych. Do najchętniej stosowanych należą oczywiście podpaski i tampony, nieprzerwanie popularne od wielu dekad. W ciągu ostatnich lat znacząco zmienił się jednak sposób ich produkcji, a tym samym skuteczność we wchłanianiu wydzielin z pochwy oraz zapewnianiu komfortu podczas codziennych obowiązków. Obecnie, mamy do dyspozycji bardzo rozbudowany asortyment produktów, w którym znajdziemy także kubeczki menstruacyjne, podpaski wielorazowego użytku, czy podpaski i tampony ekologiczne. Te ostatnie cieszą się rosnącą popularnością, ze względu na ich korzystny wpływ na zdrowie skóry i narządów intymnych, a także na środowisko naturalne.

Środki higieny intymnej – podstawowe statystyki

Z krwawieniem miesiączkowym kobiety muszą sobie radzić od zawsze. Dopiero jednak od ostatnich trzech-czterech dekad stosowane są w pełni korzystne rozwiązania.

Do takich zaliczyć należy podpaski wyposażone w skrzydełka (wprowadzone dopiero w latach 80-tych) oraz zastosowanie materiałów o wysokim stopniu wchłaniania wilgoci (początek lat 90-tych). Dzięki tym ostatnim podpaski stały się o wiele mniejsze niż ich wcześniejsze odpowiedniki. Zmniejszając swoją objętość, zwiększały komfort wynikający z ich użytkowania oraz pozwalały lepiej się maskować pod warstwą odzieży.

Warto podkreślić, że obecnie podpaski stanowią prawie 2/3 kupowanych produktów do higieny intymnej na naszym krajowym rynku. Mniejszą popularnością cieszą się tampony, po które sięgają chętniej kobiety w młodszym wieku. Najrzadziej korzysta się natomiast z kubeczków menstruacyjnych.

Środki higieny intymnej z bawełny – zalety

Zarówno podpaski, jak i tampony produkowane są z materiałów bezpiecznych i gwarantujących komfort użytkowania. Mimo to, wiele kobiet narzeka na powstające pod ich wpływem problemy ze skórą (zaczerwienienia, otarcia, świąd) lub nadmiernie suche środowisko pochwy. Może do tego dochodzić pod wpływem kontaktu skóry lub narządów intymnych z niektórymi substancjami zawartymi w podpaskach lub tamponach.

Ekologiczne tampony i podpaski przeciwdziałają występowaniu tych dolegliwości. Produkowane są z innego rodzaju materiału; wysokiej klasy bawełny, pozbawionej dodatków chemicznych, toksyn i obecności chloru (szczególną popularnością cieszą się w naszym kraju podpaski i tampony z: gentleday.pl). Dzięki temu są zarówno miękkie w dotyku, jak i bezpieczne dla zdrowia w trakcie ich długoterminowego użytkowania. Nie wywołują reakcji alergicznych podczas kontaktu ze skórą i miejscami intymnymi.

Ekologiczne tampony i podpaski – przeciwko infekcjom

Tampony i podpaski ekologiczne charakteryzują się także wysokim poziomem absorpcji płynów, krwi menstruacyjnej i innych wydzielin z pochwy. Co ważne, płyny te są absorbowane przez głębokie warstwy tamponów i podpasek, co przeciwdziała rozwijaniu się w nich bakterii i grzybów.

Ponadto, wykorzystanie bawełny gwarantuje, że podpaski, jak i tampony będą dobrze transportować powietrze, co dodatkowo utrudnia rozwijanie się kolonii grzybów i bakterii. Jest to szczególnie istotne w przypadku kobiet cierpiących na nadwrażliwość miejsc intymnych, dla których ważna jest troska o właściwe środowisko pochwy.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)