27 września 2019 Udostępnij

Okulary korekcyjne - modny dodatek, który ratuje nasz wzrok

Nasze oczy nieustannie narażone są na długotrwały kontakt z ekranami. Dzisiejsza technologia zmusza nas do tego, abyśmy korzystali z urządzeń elektronicznych - zarówno w szkole podczas nauki, jak i w pracy. Gdy wracamy do naszych domów, to niestety rozgrywa się to samo. Nadal jesteśmy otoczeni ze wszystkich stron przez różnego rodzaju ekrany, które nieustannie narażają nasz wzrok. Jednak w dzisiejszych czasach i na ten problem znaleźliśmy rozwiązanie. Okulary korekcyjne, które służą do powstrzymywania rozwoju wady wzroku. Kiedyś były one traktowane jako konieczny dodatek, który szpecił twarze. Dziś stają się niezbędnym elementem stylizacji według wszechobecnych trendów.

Jak dobrać odpowiednią parę okularów?

Niewątpliwie ważnym aspektem jest właściwy dobór okularów. Bez doboru odpowiednich parametrów, twój wzrok nie tylko nie będzie się poprawiał, ale też będzie narażony na jeszcze większe pogorszenie. Kolejną i dla niektórych równie ważną kwestią jest dopasowanie pary tak, by pasowała ona, jak najlepiej do Ciebie i do kształtu Twojej twarzy. W jaki sposób znaleźć parę odpowiednią dla siebie? Tutaj znajdziesz parę rad:

Rodzaje opraw okularowych - różnią się one przede wszystkim materiałem i budową. Należy zwrócić uwagę na owal twarzy czy kształt nosa, jednak zmienne trendy też powinniśmy zauważyć. Oto kilka rodzai oprawek:

●        Oprawki z tworzywa - sprawdzają się jako okulary do czytania i nie posiadają nanośników (nosków), dlatego muszą mieć szerokość mostka odpowiednią do nosa.

●        Oprawki metalowe - eleganckie, mniej widoczne dla twarzy, posiadają nanośnik.

●        Oprawki z tytanu - lekkie i eleganckie, łatwe do dopasowania, nie powodują alergii.

●        Oprawki “na żyłkę” - soczewka podtrzymywana jest przez żyłkę, wysoka trwałość.

●        Oprawki typu “patent” - bezramkowe, mało widoczne na twarzy, przy nich zaleca się stosowanie soczewek o większej wytrzymałości.

Pomoc przy wyborze odpowiednich okularów, na pewno znajdziesz w punktach Salonu Super Optyk, niedaleko Twojego miejsca zamieszkania. Uważnie czytaj receptę, zawsze bądź świadom swojej wady. W naszych punktach możesz również poprosić o instrukcję jej odczytywania albo możesz znaleźć dokładnie opisany schemat w internecie.

Aby twoje okulary były przez długi czas przydatne i wytrzymały z Tobą na dłużej, musisz zwrócić większą uwagę na ich pielęgnację. Spytaj o nią w odpowiednim punkcie Salonu Super Optyk lub zwróć uwagę na ich opis w internecie. Oto kilka wybranych rad:

●        Okulary zakładaj i zdejmuj zawsze dwoma rękoma

●        Przechowuj w odpowiednim etui

●        Nie odkładaj okularów bezpośrednio szkłami w dół

●        Nie wycieraj soczewek okularowych papierowymi ręcznikami czy chusteczkami

Salon Super Optyk - znajdź nasze punkty sprzedaży

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, możesz zwrócić się do punktu Salon Super Optyk, gdzie pomożemy Ci z właściwym doborem pary okularów dla Ciebie! W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór oprawek dla siebie, a nasza obsługa pomoże Ci wybrać okulary korekcyjne zgodnie z Twoim owalem twarzy. Zwracamy uwagę również na najnowsze trendy, dlatego możemy Cię zapewnić, że prócz korekcji wzroku, poczujesz się świetnie z Twoim nowym dodatkiem. 

Redakcja

farmactive.pl