5 lipca 2021 Udostępnij

Jak działają soczewki (szkła) relaksacyjne i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Jeśli w ciągu dnia dużo czytasz albo spędzasz kilka godzin, wpatrując się w ekran telefonu lub monitor komputera, narażasz swoje oczy na nadmierny wysiłek. Widzenie w bliży zmusza oczy do ciężkiej pracy i to dlatego w trakcie dnia lub pod jego koniec możesz odczuwać zmęczenie i podrażnienie oczu, widzieć nieostro, mieć bóle głowy i problemy z utrzymaniem koncentracji. Najlepszym sposobem zapobiegania objawom cyfrowego zmęczenia wzroku są specjalistyczne soczewki relaksacyjne do okularów. Dowiedz się, jak działają soczewki okularowe ze wsparciem akomodacji i dlaczego warto wyposażyć w nie swoje okulary.

Jak działają okularowe soczewki relaksacyjne?

Soczewki relaksacyjne do okularów, nazywane także szkłami ze wsparciem akomodacji, mają nieco wyższą moc w strefie odpowiedzialnej za widzenie z bliska. W okularach ze szkłami relaksacyjnymi nie musisz się obawiać o przeciążenie wzroku, ponieważ Twoje oczy otrzymują odpowiednie wsparcie widzenia w obszarze pośrednim i w bliży.. Za niedościgniony wzór w tej kategorii soczewek okularowych uchodzą cyfrowe soczewki Sync III, opracowane przez firmę HOYA, lidera nowoczesnej optyki okularowej. Relaksacyjne szkła do okularów Sync III to innowacyjne, jednoogniskowe soczewki okularowe ze strefą wsparcia akomodacji, które zapewniają komfortowe widzenie podczas użytkowania urządzeń cyfrowych i czytania. Gwarantują doskonałą jakość widzenia na wszystkie dystanse i płynne przenoszenie wzroku między obiektami umieszczonymi w różnych odległościach od oczu. Soczewki relaksacyjne HOYA można dodatkowo wyposażyć w powłokę antyrefleksyjną HOYA Blue Control, redukującą szkodliwy wpływ nadmiaru światła niebieskiego, tym samym kompleksowo chronić oczy i uniknąć negatywnych skutków korzystania z urządzeń cyfrowych. Soczewki okularowe z powłoką HOYA Blue Control neutralizują nadmiar światła niebieskiego emitowanego przez ekrany i monitory urządzeń elektronicznych, łagodząc objawy cyfrowego zmęczenia wzroku oraz towarzyszące im bóle głowy, kłopoty z koncentracją czy trudności z zasypianiem.

Co zyskasz, decydując się na soczewki ze wsparciem akomodacji?

Okularowe soczewki relaksacyjne dzięki swojej specjalnej konstrukcji odciążają akomodację redukując objawy zmęczenia oczu, a także inne uciążliwe dolegliwości wywołane długotrwałym wysiłkiem akomodacyjnym, m.in. zaburzenia widzenia i bóle głowy. Szkła ze wsparciem akomodacji pozwolą Ci efektywniej pracować w bliży i widzieć doskonale nawet po wielu godzinach pracy spędzonych nad dokumentami czy przed monitorem komputera. Korzystając z  soczewek okularowych ze wsparciem akomodacji, jesteś w zdecydowanie mniejszym stopniu narażony na występowanie bólu oczu czy głowy, który często towarzyszy użytkownikom urządzeń cyfrowych. Okulary relaksacyjne pozwolą Ci cieszyć się komfortowym i ostrym widzeniem także pod koniec najbardziej wyczerpującego dnia, a te wzbogacone o specjalną powłokę redukującą nadmiar wysokoenergetycznego światła niebieskiego dodatkowo ochronią Twoje oczy, aby mimo zagrożeń płynących ze strony cyfrowego świata zachowały na długo swoje zdrowie i dobrą kondycję.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)