29 września 2022 Udostępnij

Jak stosować maskę do włosów?

Maska do włosów to jeden z produktów, które szczególnie warto wprowadzić do swojej pielęgnacji. Odpowiednio dobrana i stosowana, może okazać się niezwykle przydatna, a dłuższe jej używanie będzie wiązać się z widoczną poprawą stanu włosów. Jednak jak wybrać ten produkt, by cieszyć się dobrymi efektami? Jak często stosować maskę do włosów i jak jej używać?

Maska do włosów – co to takiego?

Maska do włosów to kosmetyk, którego zadaniem jest intensywne odżywienie i głęboka pielęgnacja włosów. Produktów z tej kategorii używamy przede wszystkim wtedy, gdy zależy nam na polepszeniu stanu włosów, zredukowaniu łamliwości i odbudowie struktury włosa. Na rynku znaleźć można produkty dedykowane włosom o najróżniejszej porowatości, typie skrętu czy potrzebom związanym ze stopniem nawilżenia.

Maska do włosów a odżywka do włosów – czym różnią się te kosmetyki?

Być może zastanawiasz się, jaka jest różnica między maską a odżywką. W końcu oba te kosmetyki zwykle nakłada się na włosy, a następnie spłukuje, oba docelowo mają mieć działanie kondycjonujące i odżywcze. W dodatku w przypadku niektórych marek różnice między tymi produktami się zacierają. Kosmetyki te zazwyczaj różnią się jednak konsystencją (maski są gęstsze), składem (maski mają bogatszy skład) oraz zalecaną częstotliwością stosowania (odżywki nadają się do codziennego stosowania, zaś masek używamy co kilka myć). Aby osiągać najlepsze efekty pielęgnacji, warto zadbać o odpowiedni dobór zarówno maski, jak i odżywki.

Jak stosować maskę do włosów

Trudno o wyszczególnienie jednego dobrego sposobu stosowania maski. Każdy typ włosów jest inny i każdy potrzebuje odmiennych sposobów pielęgnacji. Stosowane przez Ciebie zabiegi i produkty nie przynoszą pożądanych efektów? Nie poddawaj się! Czasem wystarczy tylko zmiana sposobu stosowania maski, by zauważyć różnicę.

Zapoznaj się z zaleceniami producenta produktu. To zwykle z nich dowiesz się, czy daną maskę należy nakładać na suche, czy też umyte i wilgotne włosy. Ten typ kosmetyków zwykle pozostawia się na włosach dłużej niż odżywkę. Trzymanie maski na włosach przez długi czas (lecz nie dłuższy, niż zlecany przez producenta), pozwoli składnikom lepiej przeniknąć do wnętrza włosa i dogłębnie go odżywić. Dla jeszcze lepszego efektu wczesz kosmetyk z pomocą grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami.

Jak dobrać maskę do potrzeb włosów?

Jeśli zmiana sposobu stosowania nie przynosi efektów, to znak, że może być konieczna wymiana produktu. Jednak jak znaleźć odpowiedni? Sugeruj się potrzebami włosów. Jeśli Twoje włosy są słabe, puszą się i są łamliwe, dobrym wyborem może okazać się maska do włosów wysokoporowatych, która nawilży i odżywi zmęczone pasma.

Właścicielki zdrowych i błyszczących włosów niskoporowatych mogą odczuć korzyści z doraźnego stosowania masek na przykład wtedy, gdy panująca na zewnątrz wysoka temperatura i suche powietrze sprawiają, że włosy szybko tracą nawilżenie. Nie bój się eksperymentować i testować nowych produktów – dzięki temu lepiej poznasz potrzeby swoich włosów. Zależy Ci na wartościowym składzie i odżywczym, ale delikatnym dla włosów działaniu? Postaw na naturalne maski do włosów.

Artykuł partnera

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)