12 maja 2017 Udostępnij

Czym skutkuje niedobór magnezu?

Organizm człowieka do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej porcji witamin, minerałów oraz składników odżywczych. Wiele z nich jest w stanie samodzielnie wytworzyć, jednak nie zawsze w wystarczająco dużej ilości. Niektóre z nich są jedynie dostarczane wraz z pokarmem i pod postacią odpowiednich suplementów. Jednym z ważniejszych jest magnez, z niedoborem którego zmaga się coraz więcej osób.

Osłabienie całego organizmu

Aby dostrzec skutki niedoboru magnezu, trzeba znać jego rolę, jaką pełni w ludzkim organizmie. Przede wszystkim uczestniczy w syntezie DNA oraz magnezuje związki. Ponadto, wspiera on funkcjonowanie układu nerwowego, hamując uwalnianie adrenaliny i noradrenaliny. Magnez oddziałuje na organizm człowieka uspokajająco, może zapobiegać m.in. wystąpieniu i rozwoju depresji. Jego niedobór jest częstą przyczyną niedokrwienia mięśnia sercowego, jak również zaburzeń rytmu serca.

Mając taka wiedzę, możemy bardzo szybko dostrzec, że nasz organizm domaga się większej porcji magnezu. Jest tak szczególnie wtedy, kiedy jest on podatny na infekcje, mamy problemy z koncentracją, często towarzyszą nam bóle i zawroty głowy, paznokcie i włosy stają się słabsze oraz pojawiają się nagłe napady szybkiego bicia serca. To sygnał, że organizm ma zbyt mało magnezu, aby móc w pełni zadbać o Twoje zdrowie.

Cierpię na niedobór magnezu, ponieważ…

Warto się jeszcze zastanowić, co jest przyczyną niedoboru magnezu. Czynników, jakie mają wpływ na taki stan, jest wiele. Stosuje się coraz więcej nawozów sztucznych, które pozbawiają glebę cennych wartości odżywczych i minerałów, w tym magnezu. Oprócz tego woda ma zbyt niski poziom magnezu, a to ona jest uznawana za jedno z jego źródeł. Również niektóre leki powodują, że z organizmu jest on wypłukiwany i tym samym zapotrzebowanie na niego jest znacznie większe.

W takich sytuacjach zalecana jest suplementacja magnezu. Istnieje wiele środków, które mogą dostarczyć go w odpowiedniej ilości. Leki bogate w magnez znajdziesz na magvit.com.pl. Kupując produkt, trzeba zwrócić uwagę m.in. na jego postać farmaceutyczną, miejsce wchłaniania i ilość jonów, którą zawiera jedna kapsułka.

Materiał partnera zewnętrznego

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)