3 listopada 2017 Udostępnij

Rezonanse magnetyczne nowej generacji - niezwykła precyzja diagnozowania

Rezonans magnetyczny jest jedną z najdokładniejszych metod diagnostyki obrazowej. Jak nowoczesne urządzenia MRI przyczyniają się do rozwoju tego rodzaju obrazowania?

Podczas rezonansu magnetycznego wykorzystywany jest aparat, który wytwarza pole magnetyczne o dużym nasileniu i dzięki temu pobudza protony wodoru znajdujące się w ciele każdego człowieka. Ich pobudzenie wywołuje fale, które są wyłapywane przez urządzenie do MRI i przetwarzane w obraz. Rezonans magnetyczny charakteryzuje się brakiem ewentualnych szkodliwych skutków ubocznych, dlatego jest w pełni bezpieczny. Dodatkowo, nowoczesne sprzęty do MRI wyróżniają się niezwykłą dokładnością badania. W Polsce jednym z najnowocześniejszych urządzeń tego typu jest 3-teslowy aparat wyposażony w technologię umożliwiającą połączenie dowolnych cewek pomiarowych w całość i używanie ich jako jednej dużej matrycy pomiarowej. Dzięki temu, aparat daje szansę na badanie większych obszarów ciała i tworzenie wysokich jakościowo obrazów. Brak konieczności wymiany cewek podczas rezonansu, sprawia, że znacząco skraca się czas trwania badania. Nowoczesne urządzenia MRI zapewniają także większy komfort dla samego pacjenta - nie ma konieczności wstrzymywania przez niego oddechu w trakcie badania.

Jak posiadanie nowoczesnego sprzętu wpływa na jednostkę medyczną?

Przede wszystkim, wyposażenie szpitala w sprzęt medyczny nowej generacji bez wątpienia podnosi jego rangę. Ponieważ rezonans magnetyczny jest badaniem refundowanym przez NFZ, inwestycja w urządzenie do MRI szybko się zwraca. Wysoka jakość aparatu przyciąga pacjentów i jest doskonałą wizytówką jednostki medycznej. Ponadto, dostępność najnowszych urządzeń medycznych w szpitalu, daje lekarzom szansę na podnoszenie swoich kwalifikacji. Dzięki doświadczeniu korzystania z takich aparatów, specjaliści mogą uczestniczyć w ciekawych projektach naukowych i dzielić się swoimi obserwacjami z innymi, co wpływa na rozwój medycyny i nowych metod leczenia. Wszystkie osoby zainteresowane, a w szczególności te, które są decyzyjne w procesie zakupowym sprzętu medycznego dla szpitali i innych placówek, zapraszam na stronę producenta rezonansów magnetycznych - Philips: www.philips.pl/healthcare/solutions/magnetic-resonance. Warto obejrzeć.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)