19 kwietnia 2018 Udostępnij

Czym charakteryzuje się nocna pomoc medyczna?

W większości szpitali znajduje się szpitalny oddział ratunkowy, świadczący pomoc medyczną 24 godziny na dobę. Zgłaszający się tam chorzy z rozmaitych powodów wymagają natychmiastowej interwencji lekarskiej. Z poniższego artykułu dowiesz się, w jakim przypadku pomoc doraźna praktykowana jest najczęściej, kim jest przeciętny pacjent ostrego dyżuru oraz jakie są zasady nieplanowanych przyjęć na pogotowiu lub szpitalnym oddziale ratunkowym.

Pomoc chirurgiczna oraz ortopedyczna

Najwięcej przypadków rozważanych na ostrym dyżurze związanych jest z problemami chirurgicznymi oraz ortopedycznymi. Niespodziewane złamania kończyn, rozcięcia wymagające szycia bądź różnego rodzaju urazy to coś, z czym lekarze w dużej ilości mierzą się na co dzień. Wiele tego typu przypadków kończy się na prześwietleniu, zszyciu bądź umieszczeniu kończyny w gipsie i pacjent może przechodzić dalszą rekonwalescencję w domu. Większe ośrodki oferujące 24 godzinną opiekę medyczną dają szansę na załatwienie wszystkiego na miejscu, te mniejsze zazwyczaj kierują na szpitalne oddziały ratunkowe, dlatego w razie pojawienia się takiej konieczności lepiej zainteresować się większym ośrodkiem. W takich miejscach bez najmniejszej zwłoki przyjmowane są osoby z krwotokami, które mogłyby zagrażać ich życiu.

Pomoc kardiologiczna

Zbyt wysokie ciśnienie tętnicze, kłucie w mostku czy problemy z oddychaniem są zwykle powiązane z problemami o podłożu kardiologicznym. Wystąpienie podobnych objawów zawsze wiąże się z bezzwłocznym kontaktem z lekarzem. Szybkie zgłoszenie się na ostry dyżur o każdej porze dnia i nocy może być jedyną szansą na uratowanie nie tylko zdrowia, ale również i życia. Osoby skarżące się na wyżej wymienione dolegliwości przyjmowane są bezpośrednio po przybyciu na nocny dyżur, gdyż jest to zdecydowany stan zagrażający ich życiu.

Dzieci na ostrym dyżurze

Nocna pomoc lekarska jest również niezbędna dla rodziców, którzy jak się okazuje z powodu nieznanych chorób swoich pociech są częstymi bywalcami takich miejsc. Objawy chorób dziecięcych bywają bardzo niestandardowe, dlatego zaniepokojonych rodziców można uznać za jednych z najczęstszych gości podczas nocnego dyżuru. Co ciekawe, raczej rzadko zdarza się, aby po takiej wizycie dzieci wymagały hospitalizacji. Zazwyczaj wizyta w gabinecie lekarskim kończy się wypisaniem recepty oraz doraźnym zażegnaniem problemu.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)