13 listopada 2022 Udostępnij

Dokucza Ci zimno? Sprawdź, jak grzejnik konwektorowy umili Ci zimę!

Kiedy temperatury za oknem spadają, zakup gazu mocno odbija się na stanie bankowego konta, a węgiel jest trudno dostępny, każdy szuka alternatywnych źródeł ciepła. Od ręki i za niedużą kwotę można kupić konwektorowy grzejnik: niewielki, lekki, wydajny. Działa na prąd, ale jest efektywny i oszczędny. Dowiedz się, dlaczego warto rozważyć jego zakup zwłaszcza tej jesieni. 

Czym ogrzewać mieszkanie, kiedy ceny rosną?

W czasach kryzysu każdy szuka sposobu na oszczędności, ale nie chce rezygnować z komfortu. Kiedy ceny gazu, pelletu, drewna i węgla powodują zawroty głowy, właściciele mieszkań, domów i firm szukają innego sposobu ogrzania pomieszczeń. Alternatywą dla tradycyjnego, wodnego systemu może być właśnie grzejnik konwektorowy. 

Jego działanie jest niezwykle proste. Urządzenie po podłączeniu do prądu zasysa zimne powietrze od dołu i ogrzewa je grzałką. Powietrze ciepłe, które jest lżejsze od zimnego, samoczynnie wydostaje się przez otwory w górnej części grzejnika (grzejniki statyczne) albo jest wydmuchiwane (grzejniki dynamiczne), dzięki czemu cały czas krąży ono w pomieszczeniu. Grzejnik konwektorowy nie wymaga podłączenia do instalacji grzewczej, nie hałasuje, nie musi działać cały czas, jest mobilny. Ponieważ nie jest wypełniony wodą ani olejem, jest niezwykle lekki, można więc grzejnik konwektorowy przenosić, przewozić, ustawiać w dowolnych miejscach (pod warunkiem że nie zostanie on zakryty, np. przez zasłonę czy ręczniki).

Czy grzejnik konwektorowy jest ekonomiczny?

Dlaczego grzejnik konwektorowy, chociaż jest urządzeniem zasilanym energią elektryczną, jest tani w eksploatacji? Przede wszystkim działa szybko: nagrzewa pomieszczenie w kilka-kilkanaście minut, co oznacza, że nie musi pracować cały czas, a tylko wtedy, kiedy w lokalu ktoś przebywa. Jeśli więc pracujesz w domowym biurze przez 6-8 godzin, a w pokoju panuje zbyt niska temperatura, możesz włączyć urządzenie, gdy zaczynasz pracę i wyłączyć je tuż przed jej zakończeniem, czy przerwą na obiad lub lunch. 

Poza tym zaawansowany grzejnik konwektorowy wyposażony jest w czujniki temperatury i termostat. Jeśli lubisz, gdy w mieszkaniu temperatura oscyluje pomiędzy 18 a 20 stopniami, kaloryfer włączy się, gdy zrobi się zbyt chłodno, a wyłączy, kiedy temperatura osiągnie górną granicę. Kiedy pomieszczenie jest naturalnie ogrzewane promieniami słonecznymi, grzejnik konwektorowy nie będzie działał, czyli nie będzie pobierał prądu. 

Jeśli z grzejnika konwektorowego korzystasz tylko w pracy, może on działać tylko w tygodniu i tylko w godzinach funkcjonowania firmy. Grzejnik taki doskonale sprawdza się także na działkach, a nawet w przyczepach kempingowych: nie korzystasz z niego cały czas, a tylko wtedy, kiedy jest taka konieczność. Jeśli chcesz mieć zapewnione ciepło tuż przed Twoim powrotem do domu, pracy, przyjazdem na ulubioną działkę, możesz skorzystać z urządzenia, które ma łączność internetową. Jeśli w pomieszczeniu sprawnie działa WiFi, możesz zarządzać grzejnikiem za pośrednictwem aplikacji na telefonie. 

Grzejnik konwektorowy a własny prąd z paneli fotowoltaicznych

Jak jeszcze zaoszczędzić, używając grzejnika konwektorowego? Zawsze dobierz urządzenie do kubatury pomieszczenia. Jeśli masz do ogrzania malutką sypialnię, nie musisz kupować grzejnika o najwyższej mocy — kup to słabsze, które pobiera mniej prądu. 

Doskonale sprawdza się także opcja grzania grzejnikami elektrycznymi w domach zasilanych z paneli fotowoltaicznych. Do kwietnia 2022 szacowano, że 14% polskich domów jest już zasilanych energią słoneczną, a w najbliższej przyszłości domów tych ma być nawet 40%! Jednocześnie program Mój Prąd 4.0 został tak skonstruowany, by właścicielom małych elektrowni opłacało się magazynować energię i zużywać ją na bieżąco, bez oddawania do sieci i kupowania jej, kiedy panele są mniej wydajne jesienią i zimą. Gospodarstwa domowe, które korzystają z prądu własnego i podłączą grzejniki konwektorowe, nawet nie zauważą na rachunkach ich działania, ale odczują przyjemne ciepło!

Sprawdź ofertę Thermoval i wybierz doskonałe grzejniki konwektorowe

Grzejnik konwektorowy nie jest skomplikowanym urządzeniem, niemniej przy zakupie warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonania, wykorzystane podzespoły, na renomę producenta oraz na oferowaną gwarancję. W tym miejscu zdecydowanie zachęcamy do zapoznania się z ofertą polskiej marki Thermoval. Producent oferuje lekkie, estetyczne i co ważne energooszczędne grzejniki konwektorowe w seriach:

  • TX
  • T17
  • T18ED
  • T19 WIFI
  • BOY

Jeśli masz wątpliwości, które z powyższych urządzeń najlepiej sprawdzi się w Twoim domu czy firmie, możesz zwrócić się o pomoc do pracowników producenta albo do obsługi w sklepach, które oferują doskonałe grzejniki konwektorowe Thermoval (https://thermoval.pl/oferta/grzejniki/grzejniki-konwektorowe/).

Artykuł partnera

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)