28 grudnia 2020 Udostępnij

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki

Zaledwie kilka lat temu w leksykonie ekspertów ds. marketingu i kobiet uważnie obserwujących swój wygląd, czyli składających się wyłącznie z naturalnych składników, pojawiła się nowa koncepcja - "kosmetyki naturalne". Wiele się dyskutuje na temat skuteczności takich produktów, ale kosmetolodzy nadal preferują produkty ekologiczne. Wierzą, że nie wyrządzą one żadnej szkody, a wręcz przeciwnie, pomogą organizmowi poradzić sobie ze skutkami zanieczyszczonego powietrza, ciągłego stresu i starzenia się.

Poprawa zdrowia skóry

Pierwszym zadaniem, przed którym staniesz przy wyborze produktów do pielęgnacji skóry, jest określenie jej typu. W przypadku cery rozgwieżdżonej koniecznością może być zastosowanie odżywczego kremu, natomiast właściciele cery tłustej wybierają toniki i inne produkty "lekkie". Jednak nie jest to takie proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Alena Echo uważa, że podział na typy jest drugorzędny, ponieważ ważne są nie tylko naturalne predyspozycje, ale również czynniki zewnętrzne, które zmieniają się każdego dnia.

Sprawdź promocje na kosmetyki w hebe gazetka.

Zwróć uwagę na skład

Z reguły ludzie rzadko patrzą na listy wydrukowane bardzo drobnym drukiem na butelkach i pudełkach z kosmetykami. A tymczasem to właśnie tam można znaleźć wszystkie informacje o produktach. Już w latach 90. w Unii Europejskiej istniało prawo, które zobowiązywało producentów do podawania na opakowaniu pełnego składu kosmetyków. W tym celu opracowano nawet międzynarodową wytyczną dotyczącą właściwego oznaczania składników - INCI. Ta nomenklatura pozwala klientom dokładnie zrozumieć, za co płacą.

Słuchajcie sygnałów ciała

Większość kobiet przyzwyczajona jest do stosowania standardowych zabiegów pielęgnacyjnych: krem w nocy, krem rano i maseczki w weekendy. Jednak ten schemat nie jest dla wszystkich, bo powinniśmy pamiętać, że każde ciało jest wyjątkowe, a to oznacza, że nie tylko należy stosować się do rad z błyszczących czasopism, ale także słuchać sygnałów, które daje nam własne ciało. Alena Echo jest przekonana, że sucha lub zbyt tłusta skóra, obrzęk rano lub zmarszczki są oznaką niewłaściwej pielęgnacji i należy ją natychmiast zmienić. Na przykład, zrezygnować z tłustego kremu w nocy i dać pierwszeństwo lżejszym produktom.

Nawilżać zamiast operować

Zastrzyki i inne manipulacje kosmetyczne od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród kobiet, ale i mężczyzn. Wydawałoby się, że wielkie szkody z tych zabiegów nie są, a pożądany efekt odmłodzenia jest osiągany w ciągu zaledwie kilku godzin. A jednak Alena Eko nalega, aby w miarę możliwości odrzucić Botox i wypełniacze i wolą nawilżać skórę, co jest znane, że znacznie opóźnia starzenie się.

Nie wierzcie w mity

Na przestrzeni lat, kosmetyki naturalne rozwinęły wiele mitów i legend na rynku. Uważa się, że naturalne składniki kompozycji - udany chwyt marketingowy, a jeśli nie, to znaczy - puste, nie dające pożądanego rezultatu. To wszystko nie jest prawdą, a Alena Echo jest gotowa udowodnić to w swojej książce. Jest ona przekonana, że wysokie ceny nie są wynikiem wysokiej jakości reklamy, ale wielu ekspertyz i rzadkich składników, a ponadto tylko naturalne kremy, serum i szampony mogą dać Twojej skórze wszystko, czego potrzebuje bez szkody dla niej jednocześnie.

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)