19 czerwca 2019 Udostępnij

Skuteczne leczenie gardła

Ból gardła towarzyszy nam niemal przy każdej infekcji górnych dróg oddechowych. Nawet jeśli nie jest ona poważna, przeziębione gardło ostro daje nam się we znaki. Utrudnia mówienie, spożywanie pokarmów i powoduje ogólny dyskomfort. Dlatego niezależnie od ogólnego leczenia infekcji warto oddzielnie zatroszczyć się o gardło. Z pomocą przychodzi wiele sprawdzonych sposobów, w tym spray na przeziębienie gardła, który powinien błyskawicznie złagodzić dokuczliwe objawy infekcji.

Ból gardła i inne objawy infekcji

Infekcja górnych dróg oddechowych ma najczęściej podłoże wirusowe (grypa lub przeziębienie) bądź bakteryjne. W obu przypadkach objawy są podobne. Chodzi przede wszystkim o ból gardła powodujący znaczny dyskomfort, ale również katar, kaszel, podwyższoną temperaturę, a także nieprzyjemne uczucie drapania bądź suchości w gardle. Przeziębione gardło znacząco utrudnia nam wykonywanie codziennych obowiązków. Stan zapalny może utrzymywać się przez wiele dni. Niezależnie od tego, jakie podłoże ma infekcja i w jaki sposób staramy się ją leczyć, warto sięgnąć po metody, które przyniosą ulgę przeziębionemu gardłu.

Jak leczyć przeziębienie gardła?

Na przeziębione gardło doskonale wpływa nawilżanie. W przypadku przeziębienia, grypy lub infekcji bakteryjnej warto zwiększyć podaż płynów, najlepiej w postaci ciepłych napojów, zwłaszcza herbaty z miodem, która przy okazji pomoże w łagodzeniu bólu gardła. Można stosować także preparaty przeciwzapalne, jednak należy pamiętać, że najlepszy skutek przyniosą przede wszystkim substancje działające miejscowo. Wciąż dużą popularnością cieszą się płukanki wykonywane kilka razy dziennie ciepłą wodą wymieszaną z solą. Na przeziębione gardło przydadzą się także inhalacje, które sprzyjają nawilżaniu. Jednak w przypadku silnej infekcji te proste sposoby mogą być niewystarczające. Wówczas najlepiej udać się do apteki i poszukać profesjonalnego preparatu działającego precyzyjnie w miejscu infekcji. Najlepsze wyjście to odpowiedni spray na przeziębienie gardła. Czym powinien charakteryzować się taki preparat, by zapewnić najwyższą skuteczność?

Jak wybrać odpowiedni spray na przeziębienie gardła?

Spray do gardła powinien przynosić ulgę niezależnie od źródła infekcji, którą mogą być bakterie lub wirusy. Bardzo ważne jest wieloaspektowe działanie, czyli łagodzenie bólu gardła, ale również stanu zapalnego. Szukając odpowiedniego sprayu na przeziębienie gardła, warto pamiętać o tym, że choroba jednego domownika może przenieść się na całą rodzinę. Dlatego najlepiej wybrać preparat, który mogą bez przeszkód stosować również najmłodsi. Jednym z dobrych wyborów będzie z pewnością dostępny w aptekach Apicold spray do jamy ustnej. Dzięki zawartości propolisu działa on przeciwzapalnie, przeciwwirusowo i przeciwbakteryjne. Z kolei zawarty w sprayu glicerol sprzyja zmniejszeniu obrzęku i dolegliwości bólowych, co przekłada się na szybko odczuwalną ulgę. Dodatkowo preparat korzystnie wpływa na działanie układu odpornościowego i mogą go stosować także najmłodsi po ukończeniu 4. roku życia. Ból gardła to problem, który zazwyczaj da się złagodzić przy użyciu profesjonalnych preparatów. Jednak jeśli objawy nie ustępują, pojawiają się symptomy takie jak wysypka czy powiększenie węzłów chłonnych, należy udać się do lekarza.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)