28 lipca 2020 Udostępnij

Czym i jak przeprowadzać dezynfekcję rąk i skóry?

​Żyjemy obecnie w czasach, w których to warto zwracać jeszcze większą uwagę na higienę osobistą. Z każdej strony atakują nas bowiem różnego rodzaju wirusy, przez które narażeni jesteśmy na ciężkie choroby. Dlatego też warto przykładać uwagę do mycia rąk i twarzy nawet kilkanaście razy dziennie. Na szczęście społeczeństwo nie ignoruje ostrzeżeń rządu i wielu innych organizacji i stara się chronić zdrowie własne i bliskich w jak największym stopniu. W swoim domu powinniśmy więc posiadać całkiem szeroką kolekcję środków do dezynfekcji i zawsze po powrocie z zakupów bądź innego publicznego miejsca, zadbać o odpowiednie odświeżenie ciała.

Dezynfekcja rąk

W czasach pandemii i panujących coraz częściej chorób i wirusów możemy oczywiście zakupić środki do dezynfekcji, które pojawiają się także w ogólnodostępnych sklepach. Są to zazwyczaj różnego rodzaju aktywne żele i mydła, która zawierają w swoim składzie specjalne substancje. Ich celem jest zniszczenie drobnoustrojów, które mają bardzo zły wpływ na zdrowie i ogólną kondycję naszego organizmu. Warto również dodać, że cena tego typu środków jest najczęściej bardzo symboliczna i okazyjna, dlatego też w czasach zarazy nie powinniśmy w żadnym stopniu na nich oszczędzać.

Dezynfekcja skóry

Oczywiście prawie każda dorosła osoba zdaje sobie sprawę z tego, że wiele bakterii i drobnoustrojów niszczy także alkohol. To właśnie na jego bazie produkowane jest wiele żeli, dzięki którym możemy dokonać dezynfekcji skóry i zminimalizować do maksimum ryzyko zarażenia się wirusem bądź inną groźną chorobą. Praktycznie każdego dnia dotykamy bowiem setek klamek od drzwi i podajemy dłoń dziesiątkom osób. Szczególnie podczas pracy, która związana jest interakcją z klientem nie możemy tego kontaktu najczęściej uniknąć. Dlatego też powinniśmy posiadać żele antybakteryjne nie tylko w domu, ale także w pracy i samochodzie. Dam nam to większą pewność, że żaden groźny wirus nie dobierze nam się do skóry.

Szybkie działanie

Przeprowadzanie dezynfekcji rąk za pomocą środków opartych na alkoholu jest także skuteczne dlatego, że działają one błyskawicznie. Już po 30 sekundach wszelkie czynniki zakaźne zostają usunięte z naszych dłoni i nie musimy się niczego obawiać. To właśnie dlatego umieszcza się je w obecnych czasach przy wejściu i wyjściu ze sklepów, które odwiedzane są przez tysiące osób każdego dnia. Właściciele dużych marketów starają się bowiem zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusów i chorób i namawiają kupujących do skorzystania z użycia środków do dezynfekcji.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)