30 marca 2020 Udostępnij

Na co zwracać uwagę, gdy wybieramy łóżko rehabilitacyjne

Różnego rodzaju urazy i schorzenia powodują, że dana osoba wymaga domowej rehabilitacji. Dlatego też w bardzo wielu przypadkach elementem przydatnym i niezbędnym staje się specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne. Owo łóżko jest nie tylko ułatwieniem dla samej osoby rehabilitowanej, ale także dla tej, która się nią opiekuje. Tym samym wybór odpowiedniego łóżka rehabilitacyjnego nie jest czymś oczywistym. Wymaga bardzo wnikliwego przeanalizowania wszelkich czynników.

Najbardziej istotne elementy

Łóżko rehabilitacyjne można zakupić lub też można go wypożyczyć. Wybór modelu oraz rozmiaru takiego łóżka zależy od różnych czynników. Należy wziąć pod uwagę między innymi takie aspekty jak:

  • dostosowanie do osoby rehabilitowanej,
  • miejsce, w którym łóżko rehabilitacyjne będzie stało,
  • dodatkowe wyposażenie - czymś niezbędnym na pewno jest odpowiedni materac.

Aspekt osoby rehabilitowanej

Każdy sklep medyczny i każda wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych posiada szereg różnych ich modeli. Ważnym aspektem jest branie pod uwagę wagi osoby chorej, rodzaju schorzenia. W niektórych przypadkach wystarczającym może okazać się łóżko klasy ekonomicznej, ale w niektórych sytuacjach czymś koniecznym staje się posiadanie łóżka klasy premium. W niektórych sytuacjach osoba chora nie wymaga bardzo zaawansowanych funkcji. Są także sytuacje, w których podstawowe funkcje będą niewystarczające

Miejsce, w którym łóżko będzie ustawione

Zasadniczo łóżka rehabilitacyjne będą zajmować powierzchnię 1,1 na 2,2 metra. Jednakże łóżko może mieć bardzo różne rozmiary. W zależności od wielkości pomieszczenia, może być ono różnorodnie ustawione. Jest to bardzo ważne w kontekście dostępu do osoby chorej. Tym samym ujmując ten aspekt, należy w głównej mierze pomyśleć o osobie sprawującej opiekę nad osobą chorą. Dla wielu osób bardzo ważny jest także wygląd łóżka rehabilitacyjnego. Niektóre osoby decydują się na wypożyczenie łóżka z obudową drewnianą, a inne z obudową metalową.

Odpowiedni materac

Materac w łóżku rehabilitacyjnym jest jedną z kluczowych kwestii. Jeśli bowiem osoba chora będzie przez cały czas przebywać w danej pozycji, to wyposażenie łóżka w stosowny materac przeciwodleżynowy jest konieczne. Ów materac jest skonstruowany w taki sposób, że poszczególne tkanki ludzkiego ciała nie są ściśnięte. Można sięgnąć po materac przeciwodleżynowy piankowy, ale można także się zdecydować na materac zmiennociśnieniowy.

Łóżka rehabilitacyjne są elementem niezbędnym w bardzo wielu różnych chorobach. Ich brak stanowi znaczące utrudnienie domowej rehabilitacji i utrudnienie opieki nad osobą obłożnie chorą. Zasadniczo w większości sytuacji łóżka rehabilitacyjne nie są kupowane, ale wypożyczane. To znacznie korzystniejsza opcja dla klienta. Łóżka rehabilitacyjne są dostarczane do domu klienta, są tam montowane przez pracownika wypożyczalni. Poza tym również udzielany jest stosowny instruktaż. W momencie, gdy nie jest ono potrzebne, pracownik wypożyczalni odbiera łóżko rehabilitacyjne od klienta. Wpis powstał we współpracy z firmą Visamed.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)