30 maja 2017 Udostępnij

Silny ból gardła – jak sobie z nim radzić?

Wirusowe zapalenie gardła to powszechnie występująca infekcja górnych dróg oddechowych. Najwięcej zachorowań odnotowuje się późną jesienią, zimą oraz wczesną wiosną. Przeziębienie obejmuje najczęściej zapalenie błony śluzowej nosa, gardła oraz zatok przynosowych. Najczęściej zarażamy się drogą kropelkową. Choroba ta zarówno u dzieci, jak i u osób starszych wzbudza dyskomfort, w związku z czym należy robić wszystko, by ją zwalczyć.

Rozpoznanie wirusowego zapalenia gardła

Kiedy pojawia się silny ból gardła należy reagować od razu. Wizyta u lekarza jest konieczna do rozpoznania choroby oraz wdrożenia skutecznych metod leczenia. Podstawą jest leczenie objawowe, polegające na stworzeniu warunków do odpoczynku dla osoby chorej oraz stałym nawadnianiu. Warto zastosować także leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Na rynku dostępnych jest również wiele innych preparatów, pod postacią sprayów, płynów do płukania jamy ustnej, bądź tabletek do ssania. Sam wybór środka zależy od postaci choroby, wieku pacjenta i stopnia nasilenia bólu gardła. Wobec tego, im szybciej ktoś wybierze się na rozpoznanie do lekarza, tym szybciej może liczyć na wdrożenie odpowiednich metod leczenia. W przypadku małych dzieci jest to tym istotniejsze, gdyż powikłania u nich są nieco groźniejsze dla zdrowia aniżeli w przypadku osób dorosłych. Zwłaszcza, gdy wykryje się w chorobie podłoże bakteryjne.

Jak skutecznie zwalczyć silny ból gardła?

Skuteczne zwalczenie silnego bólu gardła zależy bezpośrednio od tego, jakiego rodzaju leki będą zastosowane. Zawsze należy zapoznać się z ich składem, a także działaniem i możliwymi skutkami ubocznymi. Należy bowiem mieć pewność, że lek jest wprost dobrany pod postać choroby. Jeśli wybiera się preparaty sprawdzone, takie jak Glimbax to można być pewnym, że substancje czynne zawarte w tym preparacie spełnią wszystkie swoje zadania i szybko można będzie wrócić do dobrej formy. Warto poznać, na czym polega działanie tego leku, a nie będzie się mieć wątpliwości, że był to słuszny wybór.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

farmactive.pl

Komentarze (0)